Novým hvězdným úlovkem se může pochlubit londýnský fotbalový klub FC Chelsea. Do týmu ruského miliardáře Romana Abramoviče přichází portugalský záložník Deco. Klub o tom v pondělí informoval na svých oficiálních webových stránkách. Bližší podrobnosti o kontraktu však nejsou známy.

Třicetiletý Deco vyhrál v minulosti Ligu mistrů i Pohár UEFA v dresu portugalského FC Porto, poté zamířil do slavné Barcelony. Do ní ovšem po právě skončené sezóně přišel nový kouč Josep Guardiola a jmenoval Deca mezi těmi, se kterými již nepočítá. Barcelonský tvůrce hry se totiž nějaký čas potýkal se ztrátou bývalé formy a šuškalo se, že zároveň nemá příliš vřelý vztah k disciplíně.

„Jsem si jistý tím, že přicházím v pravý čas a dokážu v Chelsea velké věci,“ prohlásil v pondělí Deco. „Doufám, že přispěji k tomu, aby Chelsea byla světovým klubem číslo jedna a aby konečně vyhrála Ligu mistrů,“ věří technický záložník.

Deco je brazilský rodák, získal však portugalské občanství. V národním týmu jej trénoval Luiz Felipe Scolari, který je nyní novým koučem Chelsea. Deco se zároveň stane spoluhráčem brankáře Petra Čecha. Tomu vstřelil úvodní gól zápasu mezi Portugalskem a Českem na letošním mistrovství Evropy.

(vž)