"Neapol se semkla kolem fotbalisty, jenž vstoupil do dějin našeho města a vynesl nás do fotbalového nebe i v době, kdy se to zdálo nemožné," uvedl starosta Luigi de Magistris, který v roce 2017 udělil Maradonovi čestné občanství.

Na počest fotbalisty, který s Neapolí vyhrál dvakrát ligový titul a jednou Pohár UEFA, přejmenuje vedení města stadion San Paolo. "Začali jsme to dnes ráno dávat dohromady. Udělali jsme první kroky k tomu, abychom zasvětili neapolský stadion Maradonovi," řekl De Magistris.

Byl lepší fotbalista Maradona, nebo Pelé? Hlasujte v ANKETĚ pod článkem.

"Jakými slovy můžeme vyjádřit smutek, který prožíváme? Teď je čas pro slzy," napsal neapolský klub, který úspěchy z Maradonovy éry už nedokázal zopakovat. Jeho hráči dnes nastoupí k zápasu Evropské ligy proti Rijece se smuteční páskou na paži.

Neuhrazená daň z příjmu

Italský tisk vzpomíná na Maradonovy fotbalové úspěchy ale i na mnohé jeho prohřešky z doby, kdy v Neapoli působil. Maradona se stýkal s neapolskou mafií, která mu sháněla drogy a ženy, a nechal se vyfotografovat v bazénu bratrů Giulianů, kteří patřili v 80. letech k nejmocnějšímu mafiánskému klanu ve městě.

Dlouho vedl spor s italskými úřady kvůli neuhrazené dani z příjmu. V roce 2017 Maradona stále dlužil italské daňové správě na neuhrazené dani, pokutách a úrocích z prodlevy zhruba 40 milionů eur (asi 1,1 miliardy korun).