Vzpomenete si na scénu starou dva týdny? Jan Rajnoch kroutí hlavou a mluví o konci kariéry. Tak naštvaný byl po zápase Příbram - Liberec, v němž domácí otočili výsledek díky dvěma mimořádně diskutabilním penaltám nařízených Petrem Ardeleánuem. Rozezlený hráč potom dokonce založil stránku s názvem "Čisté hřiště".

Efekt - nulový.

Podobné scény se opakovaly v pondělí. Už se nekopaly penalty, ale důležitý part znovu sehráli sudí. Jiří Jech totálně nezvládl závěr. Domácí si vymodlili rohový kop a z něho vstřelili gól. Co na tom, že této situaci předcházel otočený aut a špatné vhazování. Co na tom, že při standardce musel každý vidět faul. Rozhodčí ne…

Skandál je tu.

"Do očí bijící podvod," prohlásil v rozhovoru pro Deník Ladislav Vízek, někdejší internacionál a velký znalec poměrů v českém fotbale. Neváhal použít ostrá slova, ale rovněž se celé situaci zasmál. Aby ne, podobný "zářez" prý čekal mnohem dřív. "Příbram to prostě umí, se záchranou má hodně zkušeností," dodal s úsměvem.

Během zápasu byl až překvapen, že Jech píská solidně, "na rovinu". A že domácím nepískl penaltu, kterou asi písknout měl. Ale pak to všechno vynahradil. "Faul musel vidět. A když ne on, tak pomezní. Přece není možné, aby gólman soupeře takovým zápasnickým chvatem zničil druhého brankáře a nepískalo se," uvedl Vízek.

Jech nechyboval poprvé

Mimochodem, jak se k celé situaci postavil faulující brankář Aleš Hruška? Někdejší reprezentant (ano, čtete dobře) s úsměvem po zápase "laškoval" se svým zdrceným a naštvaným protějškem. "Já jsem stál a najednou jsem se plácal jako kapr na zemi," vykládal do televizní kamery.

Tady končí legrace. Fotbalisté Znojma vypěnili a jejich boj o záchranu je zase o něco těžší. "Díky" budou směřovat právě Jechovi.

A nebudou první. Ještě za Ludka Macely neváhala komise tohoto sudího potrestat distancem do konce sezony - Slavii tehdy upřel dvě penalty… To se psal rok 2010. O čtyři roky později Jech "vesele" kazí dál. A (ne)zmizel ani z evropských hřišť - zápasy neřídí, jen na ně dohlíží jako čtvrtý sudí.

"I vzhledem k tomu by měl následovat mnohem tvrdší trest. Už by neměl pískat. Fotbal pro něj skončil," poznamenal jasně Vízek.

Ale vyslyší ho na Strahově? Fotbalová generalita má teď jiné starosti - diváky. Jenže pokud se budou opakovat scény z Příbrami, je dost možné, že se tyhle problémy spojí. Protože fanoušky není radno podceňovat. Protože fotbal bez fanoušků je fotbal bez sponzorů, bez peněz…