Novopečení šampioni z Plzně završili sezonu na pražské Julisce. Jejich kanonýr Krmenčík vedl střeleckou tabulku s 13 góly a otázkou bylo, jestli korunu střelců uhájí před slávistickou dvojicí Škoda Tecl, která zaostávala o dvě branky.

Josef Hušbauer ze Slavie.
Záložník Slavie Hušbauer: Liga mistrů je pro hráče vždy lákadlo

Odpověď Krmenčíka byla důrazná, na výhře 5:1 se podílel hattrickem. „Chodily mi zprávy, jestli mi není trapné vyhrát s tak malým počtem,“ smál se po utkání.

Slavisté drama nepřipustili

Po domácím debaklu s Jabloncem si parta trenéra Trpišovského zkomplikovala závěr sezony a do Teplic jela v sobotu s tím, že musí k jistotě druhého místa vybojovat minimálně bod. S fanoušky se ale rozloučila skvěle, zápas měla od začátku pod kontrolou a vyhrála 3:0. „Splnili jsme jarní cíl. Skončili jsme druzí a vyhráli pohár,“ uvedl trenér.

Útočník Josef Šural.
Kapitán Sparty Šural po nevydařené sezoně: Neměli jsme na lepší umístění

Po rozpačitém podzimu mohou být v Edenu spokojení. „Jen jsme se nestali jarními mistry, to byl takový náš soukromý plán,“ dodal Trpišovský.

Jablonec už svou šanci nepustil 

Na zaváhání Jablonce čekala Sparta i Olomouc. Severočeši ale porazili Slovácko, potvrdili třetí příčku a tím i přímý postup do skupiny Evropské ligy. „Zasloužili jsme si ho,“ vysvětloval kouč Petr Rada po vítězství 2:0.

Až pátá pozice patří Spartě. Ta nezvládla malé derby na Bohemians, po bezbrankové remíze před sebe v tabulce pustila Olomouc. Páté místo je pro partu z Letné nejhorším umístěním od roku 2006.

„Věděli jsme, že potřebujeme vyhrát, ale nedokázali jsme si vypracovat šance,“ kroutil hlavou trenér Sparty Pavel Hapal.

Příští sezona se bude hrát v novém kabátě a ke třiceti kolům se přidá nadstavba. Prý kvůli tomu, aby bylo o co hrát až do posledních chvil. Letos tomu tak bylo i při „zastaralém“ systému.

Ten nový se už nebude týkat Jihlavy, která nezvládla derniéru a společně S Brnem sestupuje.

Milan Baroš.
Milan Baroš o své budoucnosti: Těžké rozhodování, hlava pořád hrát chce