Jaké jsou vaše první pocity po týdnu stráveném v Baníku?
Na nějaká hodnocení je samozřejmě ještě brzy, je začátek letní přípravy. Hned po prvním tréninku jsem poznal, že v Baníku je hodně šikovných mladých kluků. Potenciál tým určitě má a já věřím, že se na druhou ligu dobře připravíme a postoupíme. S tímto cílem jsem taky do Baníku přišel.

Už vám řekl trenér Vlastimil Petržela, co od vás bude očekávat?
Zatím se poznáváme, ale hned na prvním tréninku všem zdůraznil, že bude vyžadovat od všech disciplínu. Další věci nemá cenu prozrazovat, to musí zůstat v kabině (směje se). Je před námi sedm týdnů přípravy, kdy máme dostatek prostoru se poznat a sehrát.

Proč jste se vlastně rozhodl jít do Baníku?
Měl jsem na stole více nabídek i z nejvyšší slovenské soutěže. Ale nakonec jsem se rozhodl pro Baník, který měl o mé služby doopravdy velký zájem. Chtěl mě nejen sportovní manažer Vrťo, ale také trenéři (Křeček, Šimurka), kteří mě vedli ve Slavii. Baník je navíc tradiční český klub, který má skvělé fanoušky. I to určitě sehrálo velkou roli. Smlouvu mám na rok, ale s opcí v případě postupu do první ligy. Věřím, že se nám to podaří a já si v Baníku zahraji i nejvyšší soutěž.

Co bude v letní přípravě nejdůležitější? Baník šel minulý rok od porážce k porážce…
Určitě musí celý tým zapracovat na psychice, která je ve fotbale vždycky hodně důležitá. Já věřím, že se chytíme a prostě se dostaneme na vítěznou vlnu.

Máte představu, co vás ve druhé lize čeká?
Určitě nás nečeká nic lehkého, protože druholigové týmy jsou hodně bojov-né a běhavé. Na to se musíme připravit. Když chce ale Baník postoupit, tak musí mít tým s prvoligovou kvalitou.

Má současný kádr prvoligovou kvalitu?
Jsem tu zatím jen krátce, abych to mohl hodnotit. Ale je jasné, že tento tým ještě potřebuje posílit o zkušené fotbalisty. Já mohu mluvit hlavně za sebe, že motivaci mám obrovskou. Je to pro mě fakt výzva být při tom, když se Baník bude vracet do ligy. Já tomu věřím. A těším se na to. I v jednatřiceti letech mě fotbal moc baví, a hraji v mužstvu, v němž mě chtějí. Chci pomoci i těm mladším chlapcům, abychom vytvořili partu a dosáhli nějakého velkého úspěchu. A tím by okamžitý návrat do první ligy určitě byl.