Dočkal se jednání disciplinární komise osobně zúčastnil, přestože ho s reprezentací v pátek čeká důležité kvalifikační utkání s Norskem. Sparta podle mluvčího Ondřeje Kasíka zvažuje odvolání k odvolací a revizní komisi, o kterém se musí rozhodnout do týdne.

Trest pro Dočkala znamená, že vynechá utkání s Karvinou, Hradcem Králové a Teplicemi a do konce podzimní části ligy už si nezahraje. Pro Spartu jde navíc o velkou komplikaci kvůli rozsáhlé marodce, na které jsou mimo jiné Tomáš Rosický, Martin Frýdek nebo Lukáš Vácha.

Ví, že udělal hloupost

"Tři zápasy? To asi bylo očekávané. My jsme to s Bořkem rozebírali, on si situaci uvědomil, že to byla hloupost, byl to prostě zkrat," řekl kouč národního týmu Karel Jarolím.

Dočkala už do konce podzimu čekají jen zbylé dva zápasy skupiny Evropské ligy a s reprezentací páteční duel proti Norsku, případně úterní přípravné utkání s Dánskem.

"Věřím tomu, že vzhledem k tomu, že ten program nebude mít tak náročný, tak dá do zápasu s Norskem víc, než by možná dal normálně. I když by to měla být samozřejmost. Ale prostě že bude chtít odpovědět v pozitivním slova smyslu kvalitním výkonem," dodal Jarolím.

Chybět bude i Mazuch

Dočkal byl vyloučen krátce před koncem prvního poločasu a trenér David Holoubek už po utkání prohlásil, že záložníka čeká pohovor a pokuta. Sparta nakonec na severu Čech uhrála bezbrankovou remízu a na páté příčce ztrácí na první Plzeň devět bodů.

V jednom utkání navíc bude Pražanům chybět také stoper Ondřej Mazuch, který musí stát kvůli čtyřem žlutým kartám. Ze stejného důvodu nesmějí nastoupit také Lukáš Budínský s Markem Janečkou z Karviné, Jakub Jugas ze Zlína, Milan Jirásek z Bohemians 1905, Jaroslav Tregler z Příbrami a Veliče Šumulikoski ze Slovácka.

ČTĚTE TAKÉ: Dvě tváře fotbalové Sparty: v lize se trápí, v Evropě jí tleskají