Od dopoledne byla Jihlava zasypávána přívaly sněhu, od jedenácti hodin pořadatelé intenzivně pracovali na jeho odklizení z hrací plochy. Na 15. hodinu pomocí sociálních sítí povolali „do zbraně" také dobrovolníky z řad fanoušků.

Přestože hrací plocha byla při pohledu z tribun poměrně dobře připravena, rozhodčí v době nástupu týmů na hrací plochu krátce před sedmnáctou hodinou začátek o dvacet minut posunul.

Po uplynutí čekací doby poté rozhodl zápas vůbec nezahájit. „Je to škoda," kroutil hlavou hostující gólman Miroslav Miller. „Když už jsme sem přijeli, mohlo se to utkání odehrát. Hřiště zase až tak špatné nebylo."

Pravdou je, že především brankové čáry však byly málo viditelné. „Pro diváky je to asi dobře," uvedl naopak domácí středopolař Lukáš Masopust. „Faktem ale je, že hřiště bylo tvrdé, hrát se na něm dalo," potvrdil dohad svého soupeře.

Oba celky se dohodly, že využijí reprezentační přestávku a odložený zápas sehrají v sobotu 23. března od 16:00.

Hráče neuskutečněný duel spíše mrzel. „Nyní je reprezentační pauze, budeme dlouho bez fotbalu," připomněl Miller. Jestli dlouhá pauza soupeřům neuškodí, však spekulovat nechtěl. „To se uvidí až při dalším zápase," loučil se s úsměvem.

To Lukáš Masopust nad pauzou vůbec nepřemýšlel. „Já hned teď odjíždím do Prahy na reprezentační sraz. A až se bude duel dohrávat, už snad bude lepší počasí," dodal rovněž s úsměvem jihlavský talent.