V září letošního roku, těsně před svými čtyřicátinami, dostal po delším čase opravdu zajímavou nabídku, jako asistent v Dukle Praha. Přijal bez otálení. V Jablonci, kam přestoupil z Kladna jako hráč ještě v roce 2009 a vedl zde střídavě juniorku a v sezoně 2013/14 i A tým, sice našel druhý domov, ale liga je liga, navíc je Dukla kousek od jeho hlavního domova, Kladna.

„V Jablonci to mám hodně rád a práce s juniorkou mě moc bavila. Kluci nebyli žádní grázlové, spíš pracanti, jenže já chtěl jít o stupínek výš. První kontakty byly už v létě, kdy měli trenéři Dukly Luboš Kozel a Honzou Suchopárkem zamířit k mládežnickým reprezentacím, ale majitel se rozhodl jinak. Jenže Jarda Šilhavý se pak přesunul na Slavii a Dukla mě rychle kontaktovala znovu," vrací se k zářijovým událostem Pavel Drsek, jenž přišel na Julisku s hlavním koučem Jaroslavem Hynkem. Skvělého odborníka znal z juniorské ligy hodně dobře.

„Já taky chtěl vidět, jak funguje klub jinde než v Jablonci. Jak má nastavenou koncepci mládeže, její přechod do áčka. Ideální je, že Dukla je blízko Kladna. To přivítala hlavně moje manželka, protože jsem přestal dojíždět 150 kilometrů, nebo tam přespával, protože takhle se jezdit každý den nedá," říká někdejší opora Blšan, ale také Bochumi nebo Duisburgu.

Láká ho Německo

Teď se chystá na konec roku, který zřejmě stráví doma s rodinou a nevynechá ani silvestrovský fotbálek na hřišti SK Kladno. Pak už se vrhne do práce v Dukle, která má kádr na to, aby v lize o pár stupínků poskočila.

A budoucnost? Pavel Drsek byl vždycky vůdčí osobností, těžko bude chtít být navždy asistentem. „Když jsem hrát, bylo mým cílem dostat se do ligy a dalším, že se dostanu na zahraniční angažmá, nejlépe do Německa, jemuž jsme nejblíž. Jako trenér to mám podobně: chtěl bych se stát hlavním trenérem v české lize a stoprocentně se jednou chci vrátit i do Německa. Byl jsem tam devět roků, znám řeč i spoustu lidí, to je moje výhoda. Také je tu ale rodina – manželku a dva kluky ve věku jedenáct a šest let. Nebylo by lehké vše skloubit, ale uvidíme," dodal Pavel Drsek.