"Bohužel jsme slibně rozjeté utkání zase nedotáhli do vítězného konce. Opakují se ty věci z předchozích zápasů. Jedna možnost, jak to dohrát, je pojistka a gól na 2:0. Nebo neudělat takové stupidní chyby, které jsme schopní udělat," řekl Kozel na tiskové konferenci.

"Celý zápas s Boleslaví jsme měli pod kontrolou, šance sice byly na obou stranách, ale ten druhý gól nemusel padnout. Určitě je to naše hloupost a není to poprvé. Stalo se nám to už v několika zápasech. Musíme si to sami říct v kabině," přidal autor vedoucího gólu ze 40. minuty Bosňan Aldin Čajič.

Mladoboleslavskému vyrovnání, které zařídil Lukáš Magera, předcházelo několik chyb domácích hráčů. Nejprve brankář Filip Rada špatně vyboxoval míč a ten si o chvíli později smolně napálil do vlastní ruky stoper Lukáš Štetina. "Hrál jsem to na poslední chvíli a vůbec to netrefil. Míč dlouho letěl, měl jsem to v klidu odehrát a byl by klid. Do ničeho extra velkého jsme je nepustili a zase jsme si to pokazili sami," litoval Slovák Štetina.

Dukla doplácí na vlastní chyby

Trenéra Kozla situace před penaltou hodně naštvala. "Ve fázi, kdy Boleslav už spíš silou vůle chtěla tlačit a až na břevno na začátku poločasu se do žádné větší šance nedostala, jsme jim naší hloupostí nabídli penaltu," uvedl čtyřiačtyřicetiletý kouč. "Nebyli jsme pod nějakým velkým tlakem. Dostali jsme gól de facto ze situace, kdy jsme poslední tři doteky měli my, oni v té akci ani neměli hráče," doplnil Kozel.

Dukla před Boleslaví ztratila poločasové vedení už na hřišti Slavie (1:1) a doma s Brnem (1:2) i s dalším pražským rivalem Bohemians 1905 (2:2), kdy po první půli vedla dokonce o dvě branky. "Souvislost je ta, že děláme individuální chyby. Slavii jsme nabídli vyrovnání naší taktickou chybou při zahrávání standardky, Boleslavi jsme nabídli penaltu. To jsou věci, které lze těžko předvídat nebo předpokládat. To je otázka momentálního chování hráče, které je v tu chvíli takhle zkratovité," upozornil Kozel.

"Vždycky si o přestávce snažíme říct, že budeme hrát ve druhém poločase stejně jako v tom prvním, abychom nedostali gól, a ono se to stejně stane. Bohužel takový je fotbal a my musíme jít dál," přidal čtyřiadvacetiletý Štetina.

Dejvický tým zažívá nepovedený vstup do sezony a po deseti utkáních je v neúplné ligové tabulce jedenáctý s jedenácti body. Zvítězit Dukla dokázala jen nad mistrovskou Plzní a poslední Ostravou. "Cením si toho, že se Slavií i s Boleslaví herně určitě nepropadneme, ale v tabulce jsme tam, kde jsme, protože nedokážeme vyhrát zápas. A po tom bodu to roste velmi pomalu," prohlásil Kozel.