Utkání bez brankového koření a s nemnoha vyloženými šancemi viděli návštěvníci dnešního zápasu 14. kola II. ligy v Praze na Julisce. Dukla remizovala 0:0 s Hradcem Králové a zůstala na třinácté příčce tabulky, zatímco druzí „votroci“ i připsali venku třetí plichtu za sebou.

Ani v sedmém utkání podzimní druholigové sezony na domácí půdě nedokázali fotbalisté béčka pražské Sparty vyhrát. V utkání 14. kola druhé ligy podlehli v pražském derby na strahovském stadionu Evžena Rošického Viktorii Žižkov 1:4.

Opava – Zlín 1:2 (1:1)

Opavě v sobotu zbyly oči pro pláč. Na domácím trávníku byla proti Zlínu sice lepším mužstvem, více se tlačila do zakončení, ale nakonec na body nedosáhla.

Trenér Opavy Radek Látal proti Zlínu nasadil totožnou sestavu, která hrála v Hlučíně.

A byli to právě jeho hráči, kteří měli v úvodu více ze hry. Již po dvou minutách hry se před Kořínkem zjevil po centru Zapletala Halaška, ale neuspěl. Nebezpečnou střelu pár chvilek na to vypustil Mezlík a gólman Tescomy vyrážel balon na roh.

V 19. zahrávali domácí rohový kop, odražený míč se dostal k Schaffartzikovi, který je posadil přesně na hlavu Pospěcha a Kořínek byl bez šance – 1:0.

O šest minut později zajel nepochopitelně ve středu hřiště do Partyše Malcharek a zaslouženě viděl červenou kartu. Domácí přesilovku nevyužili, navíc ve 35. minutě vystřelil Žurek, jeden z opavských hráčů ho tečoval na hlavu Kroči a bylo vyrovnáno.

Další moment, který vzbudil na opavském stadionu emoce, byl zákrok Pospěcha na ležícího Kroupu a sudí Královec podruhé tasil červenou kartu. V samotném závěru první půle mohl ještě se stavem skóre pohnout Schaffarczik, ke smůle domácích jeho přízemní střela cestu mezi tyče nenašla.

Opava šla do druhého poločasu s cílem strhnout vedení na svou stranu. V 56. minutě vletěl do šestnáctky Cigánek, míč putoval k Halaškovi, jenž trefil gólmana, odražený balon se snažil ještě napresovat do sítě Cigánek. Celý závar nakonec ukončil brankář Kořínek, který stáhl hlavičku Schaffarczika.

Převaha Slezanů pokračovala. Po sérii rohových kopů se do míče opřel Halaška, trefil jen protihráče, Schaffartzika vychytal Kořínek. Zlínský gólman si poradil i s tvrdou střelou Cigánka, na druhé straně se blýskl gólman Květon pohotovým zákrokem proti střele Šmahaje.

Poté si ale vybral domácí brankář slabší chvilku, když nevyběhl na míč a Žurek trefil Zlínu tři body. Hosté tak z minima vytvořili maximum. „Opava byla lepším mužstvem. Hlavně v prvním poločase byla aktivnější, působila fotbalovějším dojmem. Nám nakonec vyšel v závěru jeden brejk, který rozhodl. Tohoto vítězství si nesmírně cením,“ svěřil se po zápase trenér Tescomy Ladislav Minář.

„Zápas jsme si prohráli sami. Kazili jsme na můj vkus až příliš hodně přihrávek. V závěru jsme udělali jednu velkou chybu, za kterou nás hosté potrestali,“ smutnil opavský kouč Radek Látal.

Branky: 19. Pospěch – 35. Kroča, 87. Žurek. Rozhodčí: Královec – Zlámal, Wilczek. ŽK: Pospěch, Cigánek – Jelínek, Kroupa, Žurek. ČK: 41. Pospěch – 25. Malcharek. Diváci: 1674.

Opava: Květon – Kolínek (75. Nepožitek), Cigánek, Mezlík, Uvíra – Schaffartzik, Robin Wirth, Partyš, Zapletal – Pospěch, Halaška. Trenér: Radek Látal

Zlín: Kořínek – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek – Šmahaj, Görner, Elšík (46. Pazdera), Lukaštík (83. Novák) – Žurek, Kroupa (75. Bačík). Trenér: Ladislav Minář.

Sparta Praha B – Viktoria Žižkov 1:4 (0:0)

Mladí sparťané, kteří vyšli bodově naprázdno už pošesté za sebou, tak zůstali na předposledním místě tabulky, naopak Žižkov se posunul o dvě příčky výš na šesté místo. Z pěti svých posledních zápasů venku čtyři vyhrál, neuspěl jen na půdě lídra druholigové soutěže v Ústí nad Labem.

Všech pět branek dnešního derby padlo až po změně stran. Viktorce, která měla už do poločasu územní převahu, pomohla k vedoucí brance penalta. Tu nařídil sudí Hrubeš za sražení pronikajícího Pulkerta mladým sparťanským brankářem Pávkem. Střelou k tyči otevřel skóre Procházka.

Přesně o deset minut později nikým neatakovaný Kalod udělal Pávkovi kličku a v poklidu zvýšil náskok hostí z Prahy 3.

Naději pro Spartu B vykřesal dvacet minut před závěrem svojí kontaktní brankou forvard Jirouš, jenomže Kučera brzy vrátil žižkovskému celku dvoubrankový náskok. tentokrát kapituloval Pávek po střele z dobrých třiceti metrů.

O dvě minuty později sparťanský stoper Švec, jenž se vrátil na hřiště po pauze způsobené zraněním, nedokázal sám čelit nájezdu tří hráčů Viktorky a Kalod svým druhým gólem zvýšil na 4:1 pro Žižkov.

Viktorka poprvé pod vedením trenéra Petržely dokázala vstřelit více než tři góly, a to včetně zápasů v Poháru ČMFS.

Branky: 71. Jirouš – 63. a 80. Kalod, 53. T. Procházka z pen., 78. T. Kučera. Rozhodčí:$ Hrubeš – Tacina, Santarius. ŽK: Pávek, Hejda, Smetana, Jirouš – Vaculík, T. Procházka. Diváci: 377.

Sparta B: Pávek – Sus, Kuncl, V. Švec, Smetana (66. A. Belaid) – Glaser, Folprecht, Hejda, Droppa – Putz (72. Třešňák), Jirouš. Trenér Z. Svoboda.

Žižkov: A. Hruška – T. Kučera, T. Procházka, Brabec, Šťastný – Culek – Vaculík, Pulkert (89. Kočí), Jiří Novák, Zengue (69. Martan) – Kalod (85. Matějka). Trenér Petržela.

Dukla Praha – Hradec Králové 0:0

„Bod je pro nás málo, chtěli jsme už konečně doma vyhrát,“ řekl trenér domácích Günter Bittengel. Jeho svěřenci z posledních pěti zápasů doma zdolali jen poslední Vítkovice. „Bylo vidět, že postavení Hradce není náhoda, že chce postoupit do první ligy,“ uvedl středopolař Dukly Patrik Gedeon.

„Věděli jsme, že Dukla už doma zabrat prostě musí, a tak jsem nakonec s bodem spokojen,“ přiznal lodivod hostí Václav Kotal.

Bezgólovým rezultátem se Dukla s Hradcem rozešly letos už podruhé, už koncem března si na témže stadionu nedokázaly navzájem dát gól. A remíza se konala mezi oběma soupeři celkově potřetí za sebou.

V zápase, jenž začal minutou ticha za náhle zesnulou legendu slávistického a čs. fotbalu Františka Veselého, měli sice Hradečtí od počátku územní převahu, do šancí se ale dostávala spíš Dukla. Vorelův gól neplatil pro předchozí hraní rukou. Až po půlhodině hry se už už na druhé straně hřiště prosadil hradecký kapitán Fischer, stoper Dukly Kučera ale na poslední chvíli zabránil vedoucímu gólu hostí.

Až po změně stran se začala obě mužstva víc osmělovat a právě Kučera měl po hodině hry možnost poslat Duklu do vedení, ale promarnil ji.

Pouhých pět minut po svém pobytu na hřišti se mohl proslavit střídající hradecký záložník Grim, zblízka však netrefil Radovu svatyni. To byla také největší šance během celého průběhu hry. Východočeši byli sice nakonec blíže ke třem bodům, na druhou stranu ale už poosmé neprohráli.

„Už v první půli měl šanci otevřít skóre Fischer, ale Grimova příležitost byla stoprocentní, to měl být gól. Hodně nám dnes chyběl Venca Pilař, který umí šance zakončit,“ litoval Kotal.

Druhého místa v tabulce si ale váží. „Jsem spokojen s přístupem hráčů na tréninku. I na Dukle bylo vidět, že obranou fází zvládáme velmi dobře. Absence Pilaře ale byla znát, chyběl nám tím moment překvapení. Mmusíme se prostě naučit hrát i bez něj.“

„Myslím, že jsme podali tentokrát velmi dobrý výkon a Hradec jsme donutili podat velmi dobrý výkon. Doufám, že teď máme na co navázat a nastane obrat k lepšímu,“ sdělil Bittengel.

Rozhodčí: Příhoda – L. Novák, Štěrba. ŽK: Mikula – Poděbradský. Diváci: 532.

Dukla: F. Rada – Mikula, O. Kučera, Vorel, Mičic – Gedeon – Hanousek, Malý (82. Berger), Svatonský – Chigou (78. Vrána), Kulvajt. Trenér Bittengel.

Hradec Králové: Lindr – Karal, Chleboun, Kasálek – T. Rezek (73. Grim), Fischer, Hochmeister, Janoušek, Poděbradský – Černý (90. Němeček), Dvořák (89. Dorotík). Trenér Kotal.

Čáslav – Ústí n. L. 0:3 (0:0)

Vysokou porážku z minulého kola chtěli fotbalisté Čáslavi určitě před domácími fandy odčinit, ale zůstalo pouze u toho – realita byla totiž jiná.

První vážné varování pro domácí hráče přišlo ve 23. min utkání, kdy se opřel za šestnáctkou do míče Veverka a jeho střela skončila na tyči Houdkovi brány. To bylo také vše, co stálo v prvním poločase za zmínku.

Ve druhém poločase už diváci branky viděli, ale k jejich nelibosti všechny skončili za domácím brankářem. První z nich přišla čtyři minuty po změně stran, kdy centr Benčíka doletěl k nohám Karlíka, který si s danou situací už věděl rady – 0:1.

Druhý přesný zásah vedoucího celku II. ligy přišel přesně po hodině hry. Po pěkné akci z levé strany v podání Benčíka se před Houdkem zjevil osamocený Veverka – 0:2.

Jen minutu po svém vystřídání fauloval v pokutovém území čáslavský Klučiar a hosté tak kopali v 85. min pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Valenta, který si vychutnal brankáře Zenitu potřetí. Ústí si bez větší námahy odvezlo z Vodrant všechny tři body.

Branky: 49. Karlík, 60. Veverka, 85. Valenta z PK. Rozhodčí: Adam – Slavík, Szarowski. ŽK:Fikejz, Kunášek, Klučiar – Zachariáš, Džuban, Vegerka. Diváci: 384.

Čáslav: Houdek – Kotrba, T. Brezinský, Skoupý, Okleštěk (84. Klučiar) – Kotyza (56. Nitrianský), Haniak (56. Vlasko), Brunclík, Kunášek – Fikejz, Markovič.

Ústí n. L.: Novák – Hyčka, Valenta, Džuban, Dvořák – Franc (88. Volek), Martykán, Zachariáš, Benčík – Veverka (73. Jindráček), Karlík (86. Rudnytskyy).

Ostatní výsledky:

Vítkovice - Vlašim 1:1 (0:1)

Branky: 53. Motyčka - 22. Bálek. Rozhodčí: Hájek - Kordula, Adámková. ŽK: Krása, Motyčka - M. Nešpor, Vebr. Diváci: 191.

Vítkovice: Vaclík - Krejčíř, Švestka (50. Hesek), Bednář, Jungmann (42. Klimek) - Mach, Mikulenka, Motyčka, Krása, Reinberk - Hritz. Trenér: Palička.

Vlašim: Toma - Vebr, M. Nešpor, Kropík, D. Nešpor - Borák (61. Schuster), Pokorný, Křeček, Průcha (82. Švamberk) - Bálek, Kalabiška. Trenér: Nádvorník.

Sokolov - Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 41. Čada, 90. Podrazký. Rozhodčí: Benedikt - Hojsík, Pospíšil. ŽK: Vaněček - Hoffmann, Suchý. ČK: 73. Suchý (Karviná). Diváci: 1325.

Sokolov: Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař (85. Javorský), Vaněček (90. Čupr) - Nádeníček (72. Habai), Dejmek. Trenér: Pulkert.

Karviná: Kafka - Jursa, Hoffmann, Suchý, Staš - Ficek, Pavlík, Mišinský, Ciku (76. Tchami) - Milosavljev, Pontus (56. Medjedovič). Trenér: Kalvoda.

Třinec - Jihlava 0:0

Rozhodčí: Mikel - Večeřa, Handlíř. ŽK: Gába (Jihlava). Diváci: 1025.

Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Buzek, Hupka, Bednárek - Joukl (83. Malíř) - Ceplák, Stýskala, Eismann - Doležal (67. Szmek), Onuchukwu (73. Matůš) Trenér: Neček.

Jihlava: Štěpanovský - Tlustý, Penc, Kadlec, Caha - Veselý, Karlík, Šisler (78. Gába), Krutý (90. Lovětínský) - Tecl, Mešanovič (61. Vydra). Trenér: Urban.

Most - Hlučín 4:0 (3:0)

Branky: 8. a 38. Hora, 13. a 49. Franěk. Rozhodčí: Jech - Marek, Peřina. ŽK: Andrei, Hora - Čelůstka, Bogdaň. ČK: 49. Čelůstka (Hlučín). Diváci: 1250.

Most: Šavol - Knakal, Běloušek, Tonev, Sigmund - Andrei (75. Frnoch), Hofmann, Lafrance (82. Jedinák), Rosendo - Franěk (65. Oboya), Hora. Trenér: Aňon.

Hlučín: Kosmál - Juřátek (46. Dobeš), Čelůstka, Bogdaň, Švrček - Dohnálek, Hrtánek, Javorek, Žižka (58. Drozd) - Sokol, Prokeš (46. Vlček). Trenér: Hajný.