Coufal litoval hlavně zbytečných chyb. "První dva góly jsme soupeři darovali. První gól, penalta, asi byla. Neviděl jsem to, nevím. Před druhým gólem ztráta míče, kdy jsme byli roztažení. Oni jsou tak geniální, že viděli mezeru. Ještě jsem se to snažil zachránit, ale přeskočilo mi to nohu a tím pro nás zápas asi skončil," řekl novinářům Coufal.

Že nastoupí netradičně ve středu obrany, věděl už dopředu. "Už od úterý jsem věděl, že to budu hrát. Prostě máme takovou marodku, že co má nohy a ruce, to hraje," podotkl. "Já jsem kdysi hrával stopera v dorostu. Začínal jsem na stoperovi a postupně jsem se posouval. Doufám, že se zase neposunu zpátky," dodal.

Od 17. minuty dokonce nezbyl v liberecké sestavě ani jeden obvyklý stoper, neboť David Hovorka musel kvůli zranění střídat. Do středu obrany naskočil Milan Nitrianský.

"Myslím, že jsme to zvládli docela slušně na to, že jsme spolu hráli dva praví beci. Docela dobře jsme obehrávali balon, párkrát jsme jim utekli z presinku. Ale doufám, že se nám David Hovorka nezranil na dlouho. Doufám, že tam nezůstanu natrvalo," uvedl Coufal.

Slova se hodlá dál prát

V nedělním ligovém zápase se Spartou ale zřejmě bude muset na stoperu ještě zaskočit. "Uvidíme, jak to bude mít David vážné. Vypadá to, že asi není zbytí, že tam zase budu muset přežít na tom stoperovi," řekl s úsměvem.

Přestože Liberec po prohře s Fiorentinou zůstává v Evropské lize s jedním bodem poslední a šance na postup se posunula spíše do oblasti teorie, Coufal nic nevzdává. "Ztrácíme šest bodů. Dokud to není úplně matematicky vyloučeno, budeme se o to prát. Budeme doma chtít Karabach porazit, abychom potěšili fanoušky a zlomili tu domácí nepříznivou sérii," dodal.

TAKÉ ČTĚTE: Liberec se o senzaci nepostaral, ve Florencii dostal lekci