Kdo bude více zklamaný? Z pohledu počtu šancí určitě Pražané.

Ve fotbale se na kdyby nehraje, ale jedno se zmínit musí – kdyby byly branky na umělém trávníku v As-taně o pět centimetrů větší, vedla by Slavia po necelé půlhodině hry 3:0.

Hosté začali dobře. Po vedoucím gólu Ngadeua ze čtrnácté minuty se totiž do brankové konstrukce dvakrát krátce po sobě trefili Sýkora se Stochem.

„To je teď takový evergreen, že pořád fňukáme,  že máme šance a nedáme je,“ neskrýval rozčarování trenér Jaroslav Šilhavý. „Dát druhou branku, tak bychom sahali po třech bodech. Ale to se bohužel nestalo,“ dodal.

Na hrot slávistického útoku se opět postavil Necid, kanonýr Škoda zůstal na lavičce, než si ve druhém poločase oba útočníci své role prohodili.

Michael Krmenčík
Hrajeme doma a musíme už urvat body, říká plzeňský kanonýr Michael Krmenčík

Ke slovu se ovšem ještě v prvním poločase dostali také domácí fotbalisté a Kovář v brance hostů měl najednou plné ruce práce. Kapituloval těsně před odchodem do šaten, kdy nejprve skvěle zasáhl, nicméně obránci nechali dorážet Tomasova, který mířil přesně  k tyči.

Po přestávce byli fotbalisté v červenobílých dresech aktivnější a i bez svého špílmachra Hušbauera, kterého z Prahy nepustila viróza, měli územní převahu, z níž těžili rychlé protiútoky. Stoch ale zblízka domácího gólmana neprostřelil, což se poté nepodařilo ani Sýkorovi.

Lukáš Hejda
Pekhartovi nesmíme dát prostor, velí plzeňský obránce Hejda

Domácí zapnuli na vyšší obrátky a donutili soupeře bránit se, ale hlavně nikdo nechtěl udělat chybu. A tak se body nakonec rozdělily.

„Ve druhém poločase už Astana zvýšila obrátky, byla velmi nebezpečná a nás skoro k ničemu nepustila,“ uznal Šilhavý.

Pravda. Tým z kazašské metropole má jinou sérii: doma neprohrál už šestnáct evropských zápasů v řadě!

Jakou má cenu výsledek z Astany, ukážou až příští týdny. Nicméně čtyři body z úvodních dvou zápasů jsou pro družinu z Edenu nadějným počinem.

Šimon Falta rozehrává
Novopečený reprezentant Falta: Sny se mohou plnit dřív, než se člověk naděje

„Chtěli bychom postoupit a tento bod je pro nás obrovsky cenný. Astana je velice silný soupeř a ještě možná zamíchá pořadím v tabulce,“ přiznal Šilhavý.

Ale pozor. Příště hraje Slavia na půdě favorita skupiny Villarrealu.

Ukončí ve Španělsku ono dlouhé čekání na výhru (trvající na mezinárodní scéně devatenáct zápasů)?