Třináct let v řadě nechyběli v základní skupině evropských pohárů. Nebudou ani tentokrát. Otázka zní, jestli Dynamo Kyjev smete z cesty Slavii a bude dále bojovat o Ligu mistrů, nebo poputuje do Evropské ligy. První zápas může napovědět. Trenér ukrajinského velkoklubu si je vědom síly českého soupeře. 

„Slavia předvádí silový fotbal a má šikovné fotbalisty. Víme, jak se prezentuje v určitých situacích a prostorech. Bude záležet, jak zafunguje naše taktika a herní plán. Nebudeme čekat na to, co předvede Slavia,“ prohlásil trenér Kyjeva Alexandr Chackevič. 

V dosavadních čtyřech duelech zvítězilo Dynamo vždy 1:0, z toho dvakrát proti největšímu domácímu rivalovi Šachtaru Doněck. „Těžko říct, jestli tentokrát bude 1:0 stačit. Čeká nás ještě druhý zápas. Vždy je však důležitá spolehlivá obrana,“ uvedl běloruský kouč. 

Ukrajinský celek se speciálně připravoval na standardní situace, které vnímá jako velkou zbraň Slavie. „Mají vyšší a silnější tým. Mistrovství světa ukázalo, že tak padá většina gólů, ale trenér nás na to připravil,“ řekl kapitán Kyjeva Sergej Sydorčuk.