Bývalý hráč Zlína, Mladé Boleslavi, Čáslavi či Táborska si svými výkony a čísly vysloužil nominaci do nejlepší jedenáctky bosenské ligy. Oceněn byl na slavnostním galavečeru na sarajevské radnici Vijećnice.

„Je to pro mě veliká pocta. Hlavně proto, že to vybírají protihráči a trenéři. Člověk pak ví, že opravdu něco dokázal,“ prohlásil zkušený dvaatřicetiletý fotbalista.

Rodák z Visoka si účast v elitní sestavě nesmírně váží, překvapený ale ani moc neby. „Protože mám za sebou výbornou sezonu,“ říká. „Skončil jsem jako nejlepší nahrávač a třetí nejlepší střelec ligy,“ chlubí se.

Srbský fotbalista Vukadin Vukadinovič si ve smlouvě vysloužil novou smlouvu.
Vukadinovič pokračuje ve Zlíně. Na Letné prodloužil smlouvu do roku 2024

Džafičovy výkony ocenili nejen protivníci a řada odborníků, ale i rodina, přátelé a fanoušci. „Odezva je vynikající,“ tvrdí. „Dokonce mě lidé zastavují na ulici a gratulují mi, což je pro mě moc hezké. Opravdu si to užívám,“ vyznává se.

Lepší ročník v kariéře asi nikdy neměl. Čísla mluví jasně. Jedenáct branek v lize, jedna trefa v poháru, k tomu osm asistencí v mistrovské soutěži a jedna gólová nahrávka v poháru.

Džafić, který si ve Fastavu zahrál základní skupinu Evropské ligy, pomohl Tuzle k historickému úspěchu.

Na dovolenou pojede do Česka

Provinční tým ze severovýchodní části Bosny a Hercegoviny, skončil senzačně druhý za Zrinjski Mostarem, který získal titul. Tuzla se však rovněž kvalifikovala do evropských pohárů, Džafić už ale mužstvu zřejmě nepomůže.

„Myslím, že se posunu dál. Končí mi smlouva a asi jí neprodloužím,“ přiznává.

S Tuzlou se rozloučil v benefičním zápase na hřišti Srebrenice. Utkání se ve městě, které v roce 1995 zažil hrůzný válečný masakr, odehrálo na podporu místního města i klubu. „Bylo to příjemné. Snad jsem alespoň trochu pomohli,“ uvedl.

Adam Hložek po letech končí ve Spartě.
Hložkův přestup rozjásal místní. Sparta je jalová, zaznělo doma v Ivančicích

Nyní si Džafić užívá zasloužený odpočinek. Část dovolené stráví v Česku, odkud pochází jeho manželka. Společně si užijí dvě dcery, které pak možná vezmou někam k moři.

I když FORTUNA:LIGU stále sleduje, návrat do Česka nyní ve hře není. „Protože mě nikdo nekontaktoval,“ říká.

O výsledcích Zlína a dění na Letné má díky kontaktu s bývalými spoluhráči dobrý přehled. Je rád, že se ševci zachránili, o sestup se nemusel rvát v baráži.

„Zlín samozřejmě sleduji a fandím mu. Jsem rád, že se zachránil a že se tam bude i příští rok hrát nejvyšší fotbalová liga. S kluky se často bavím. Jejich výkony bych nerad komentoval, protože vím, že do toho dávají maximum, i když to občas tak nevypadá a nestačí, ale takový je fotbal,“ dodává.