„Mezi fotbalovými sezonami je Eden volný a právě během tohoto období k nám bude čínská mládežnická reprezentace jezdit. Pro nás jde o mimořádně prestižní věc a další prohloubení spolupráce s čínským fotbalem,“ přiznává Jaroslav Tvrdík.

Čínský fotbal má se Slavií bohaté zkušenosti nejen díky tomu, že klub úřadujících mistrů patří společnosti CEFC, ale i díky tomu, že se tamní mládežnické celky zúčastnily turnaje International Cup. Spolupráce mezi Prahou a Pekingem funguje již dva roky.

„Jde o další příjemné ocenění kvality slávistického fotbalu a další možnost pro úspěšnou mezinárodní spolupráci,“ těší Tvrdíka.

A jeho slova potvrzuje také boss čínského fotbalu Tu Čao-cchaj.

„Kvalitu vaší kopané dobře známe a je nám velikou ctí, že na spolupráci navážeme. Třeba nám pomůže dostat se na mistrovství světa,“ myslí si.

Sokolové o arenu nepřijdou

Příští rok bude Praha hostit všesokolský slet u příležitosti 100. výročí založení republiky a Eden měl být hlavním stadionem sportovního svátku.

Mezi sokoly panovaly obavy, zda příprava čínských sportovců nenaruší možnost uspořádat slet na slávistickém stadionu. Největší sportovní organizace Česka si ale může oddychnout, akce v Edenu bude.

„Ano, umožníme ji, jde pro nás o velice prestižní záležitost. Jsme poctěni, že můžeme hostit příští rok všesokolský slet. V té době se budou čínští sportovci připravovat na stadionu Juventusu Turín a Eden tedy zůstane sokolům k dispozici,“ dodává Tvrdík.