Znovu to bude souboj dvou nejlepších fotbalistů světa, znovu se všichni budou soustředit na to, který z nich předvede lepší výkon či dá gól, znovu budou srovnáváni, porovnáváni a hodnoceni. Ve Španělsku se chystá další bitva gigantů mezi Realem Madrid a Barcelonou.

Tedy mezi Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim. Jenže před středečním prvním duelem čtvrtfinále Španělského poháru je v daleko lepším rozpoložení argentinský zázrak z Katalánska. Jak se to promítne na hřišti?

Za poslední rok se utkají poosmé a v odvetě za týden po deváté. Bitvy Realu Madrid a Barcelony ale táhnou stále.

Zvlášť ve chvíli, kdy je na Nou Campu oslavován čerstvý držitel Zlatého Míče Messi a v Madridu vypískáván domácí klenot Ronaldo. Největší hvězda současného fotbalu o víkendu dvěma góly rozhodla ligový duel s Betisem.

Barcelona přišla o dlouhou sérii, kdy ve španělské lize inkasovala doma poprvé po 1151 minutách, přesto byli všichni spokojeni a těšili se nejenom z formy „malého“ Argentince, ale z rozpoložení před dalším El Clásicem. „Jak my, tak oni se bez ohledu na soutěž snažíme vždy vyhrát. Když čelíte soupeři jako Real Madrid, vždy můžete zvítězit i prohrát. Jsme dva týmy a dva kluby, které chtějí vyhrát všechno. Madrid je velkým rivalem. Diváci se mohou těšit na vzrušující podívanou,“ namlsal fanoušky barcelonský trenér Pep Guardiola, který se znovu může spolehnout na Messiho.

Čerstvě korunovaný nejlepší fotbalista planety ovšem přiznává, že ani on není dokonalý. „Nejsem stroj a výpadky sem tam přijdou. Ale vím, že nemohu odpočívat, a proto budu dál tvrdě pracovat,“ svěřil se Argentinec.

Potíže má ale i druhý nejsledovanější muž této bitvy. Cristiano Ronaldo na poslední měření sil s Barcelonou nevzpomíná rád.

Předvedl mizerný výkon, jeho tým prohrál, a navíc na něj od té chvíle pískají vlastní fanoušci. Náladový fotbalista proto přestal slavit své góly.

Válka mezi ním a příznivci „Bílého baletu“ je na světě. Pro Real před důležitým soubojem špatný fakt.

„Že fanoušci pískají na Ronalda? Diváci jsou těmi, kteří si za zápas platí a vždycky mají pravdu. Diváci požadují, aby hráč dával góly, a ne, aby se přel nebo něco namítal. Fanoušci mají vždy pravdu, o tom nemá cenu diskutovat,“ obula se do Ronalda i největší legenda Realu Alfredo di Stéfano. V kabině Madridu se ale snaží vášně mezi Ronaldem a fanoušky krotit.

„Nemyslím, že má nějaký problém s fanoušky,“ prohlásil kapitán Realu a brankář Iker Casillas.