Přitom start do duelu byl tristní. Ve 12. minutě zvládli „domácí“ rychlý brejk. Sparťanský zadák Ondřej Čelůstka zaváhal a Rauno Sappinen pelášil sám na gólmana Jiřího Pavlenku, jemuž propálil míč mezi nohama.

Penalty? Ne

To byl šok, ale především pro Estonce. Sám střelec jakoby ani nevěřil, že dal gól. Pro Estonce to však byl spíš polibek smrti. Jako kdyby, jak se říká, podráždili kobru bosou nohou.

Češi do té doby kombinovali zeširoka, pomalu. Útočník Patrik Schick se také rozčiloval na spoluhráče, že mu přihrávky nechodí v dostatečném tempu. Po gólu se to však změnilo.

Přesto českou reprezentaci čekaly i hořké chvilky. Řecký rozhodčí odpustil Estoncům dvě penalty. Jednoznačné. První po zákroku na Schicka, druhou po faulu na Jakuba Jankta.

I proto se Schick pomstil, když vstřelil po centru kapitána Vladimíra Daridy krásný gól z voleje. Navíc i další branka byla výstavní. Antonín Barák předvedl po Schickově (opět) přiťuknutí kousek jako z cirkusu a ukázal Estoncům, že jsou na hráče z italské ligy krátcí. Pak už nastal čas krále, jak by napsal J. R. R. Tolkien, autor ságy Pán prstenů.

Góly na tři způsoby

Tomáš Souček, hvězda West Hamu United, nasázel tři branky během sedmnácti minut. Úplně ten nejčistší hattrick mu překazila pouze přestávka. Dva zásahy zapsal před ní, jeden poté.

Každý z jeho gólů byl přitom jiný. První hlavou po rohu. Druhý střelou ze zhruba dvaceti metrů. Precizní rána! Třetí pak po nesobecké přihrávce Pavla Kadeřábka. Obránce mohl sám skórovat, ale poslal míč Součkovi před prázdnou bránu.

Konečné skóre zápasu pak dotvořily trefy Jakuba Jankta i estonského protivníka, jenž využil zvýšené bohorovnosti Čechů.

Po utkání se reprezentace vrací do Česka, v sobotu se v Praze poměří s Belgií, jedním z nejlepších týmů světa. Třetí duel tohoto bloku kvalifikace odehraje mančaft v úterý ve Walesu.