Chorvatští fanoušci se před utkáním s českými příznivci fotili, společně skandovali pokřiky a slušně se chovali i po většinu utkání. V 85. minutě se ale poblíž brankáře Petra Čecha snesly na trávník světlice.

Hřiště přiběhla uklidit skupina pořadatelů, poblíž jednoho z nich ale explodoval dělbuch a člen ochranky se skácel na zem. Rozběsněné příznivce se pokusili zklidnit sami chorvatští hráči, v sektoru pro balkánský celek přesto došlo k potyčkám a jeho část následně vyklidila policie.

Davy fanoušků se začaly sjíždět do St. Etienne už den před utkáním. Stejně jako v Toulouse při zápase se Španělskem panovala i tentokrát mezi oběma tábory velmi přátelská atmosféra, Češi a Chorvati dokonce spolu často bydleli i v jednom hotelu. Z jednoho balkonu visela česká a z druhého chorvatská vlajka.

Fotbalový karneval

V den utkání se město proměnilo ve fotbalový karneval. Tramvaje jezdily vyzdobené českými a chorvatskými vlajkami a na každém obchodu byly nalepené nápisy "vítejte" v obou jazycích.

Nejvíce žily fanzóna kousek od stadionu a centrum v čele s hlavním náměstím Place Jean Jaurés. Příznivci na něm od dopoledne skandovali chorály a došlo i na malý fanouškovský zápas mezi pěti hráči každého z táborů, který skončil remízou.

Ve městě ale měli početní převahu Chorvaté, jichž dorazilo téměř k deseti tisícům, i když mnozí z nich neměli vstupenku. Příznivci balkánského týmu až na pár dělbuchů příliš nepotvrzovali pověst divokého publika.

Stejně jako Španělé v legraci opakovali i česká hesla a ulicemi St. Etienne se tak neslo třeba "Limberský, ty jsi h…o", což v narážce na sparťanský pokřik proti Davidu Limberskému skandovala plzeňská skupina reprezentačních fanoušků.

Na stadionu panovala hlasitější atmosféra než při utkání se Španělskem. Pomohla k tomu nejen větší kapacita, ale hlavně velmi strmé tribuny, kvůli nimž se aréně Stade Geoffroy-Guichard přezdívá "kotel". Na kulise nebylo nijak znát, že pár míst zůstalo volných.

Češi drželi s mírnou převahou Chorvatů v hledišti krok a k jednotlivým popěvkům jim výrazně pomáhali i trumpetisti. Příznivci národního týmu fandili i za nepříznivého stavu 0:2, a když Milan Škoda snížil, hnali svůj tým za vyrovnáním. To zařídil v nastavení z penalty Tomáš Necid.