"Remíza byla náš cíl, je to fantastické. Věřím, že čtyři body nám budou stačit k postupu. Toto čisté konto je nejcennější v mé reprezentační kariéře," řekl Kozáčik po utkání slovenským novinářům. "Matúš chytal výborně, několikrát nás podržel. Ale on podává v reprezentaci dlouhodobě stabilně dobré výkony," pochválil ho trenér Ján Kozák.

Zkušený gólman sice v úvodním duelu s Walesem chyboval při přímém kopu Garetha Balea, ale proti Anglii znovu ukázal svou kvalitu. Nejprve vychytal tváří v tvář Jamieho Vardyho, který vystřílel Leicesteru anglický titul. Poté si na něj nepřišli ani Adam Lallana a Nathaniel Clyne, který střílel z úhlu pod břevno, ale Kozáčik reflexivně míč vyrazil.

"Rozhodující je, že ani jednou míč do branky neprošel, udrželi jsme bezbrankovou remízu a vybojovali jsme vytoužený bod," řekl Kozáčik. "Angličané jsou mimořádně silní směrem dopředu. Dnes sice měli pár změn v sestavě, ale hodně chtěli vyhrát. Bylo to na nich vidět. S takovým stylem hry se podle mě dostanou dál než do osmifinále," ocenil soupeře.

K umlčení anglických střelců mu ale pomohla hodně i obrana, která zablokovala 14 z 27 anglických střeleckých pokusů. Klíčový zákrok předvedl stoper Martin Škrtel v 61. minutě, kdy po přetaženém centru vykopl střelu Dele Alliho, která již směřovala do protipohybu Kozáčika a zřejmě by skončila v brance.

"Stoperská dvojice a (levý bek) Hubočan podali heroické výkony. Tolik míčů, co zblokovali, velká obětavost, to bylo fantastické," hodnotil slovenský internacionál Lubomír Moravčík. "Začal jsem věřit, když Kozáčik chytil šanci Vardymu. Věřil jsem, že to bude jeho den a bude neprůstřelný. Prostě se chytil a fantasticky zachytal. I on podal hrdinný výkon," dodal bývalý hráč Celticu Glasgow.