„Platí všechno, co jsem vám řekl už včera," pravil Rosický smutně. V pátek pomohl k plichtě s Chorvatskem, ale pro další zápasy už bude nehrajícím kapitánem.

Nedával jste si před vyšetřením aspoň trochu naděje?
Ani ne, byl jsem s tím smířený už po zápase. Byla to banální situace: chtěl jsem vyvézt balon a porazilo mě to. Hned jsem věděl, že je všechno špatně.

Jak jste výsledek magnetické rezonance přijal?
Já to cítil a věděl, další podrobnosti jsem nepotřeboval.

Připadáte si jako na minulém Euru před čtyřmi lety? Tehdy jste taky dohrál po druhém zápase kvůli problému s achilovkou.
Připomněli mi to před chvílí v televizním studiu, do té doby jsem si to nevybavil. Letos je to něco jiného: tenkrát jsem střídal po poločase za našeho vedení 2:0, zato teď jsme honili výsledek.

Zůstanete s týmem ve Francii?
Plánuju, že tady budu dál, dokud nepojedeme domů. Nebudu sice s klukama na hřišti, ale vliv na tým mi zůstane. Akorát budu mít jinou roli, než jsem chtěl.

Je to po pro vás po povedeném závěru proti Chorvatsku o to smutnější?
Samozřejmě. Bod nás dostal do situace, ve které jsme chtěli být. Když jsme na Euro jeli, doufali jsme v to, co se nám stalo v zápase s Chorvatskem. Snad teď porazíme Turecko a bude ještě líp.

Co s vámi bude dál? Končí vám smlouva v Arsenalu, jste bez angažmá.
Platí, co jsem říkal před Eurem. Po turnaji si rozmyslím, co dál. To se týká klubu i reprezentace.

Jste rád, že jste s týmem na Euru byl?
Jasně. Jsem šťastný za zápas s Chorvatskem, bod jsme přímo vyválčili. Dlouho jsme hráli vážně špatně a cítil jsem, že je potřeba udělat něco speciálního, i kdybych za to měl zaplatit. Teď doufám, že ještě porazíme Turecko a budu si moct říct, že to stálo za to.

MARTIN MLS