Španělsko a jeden z hlavních favoritů Eura měl sice celé utkání výraznou převahu, obranu soupeře ale nepřekonal a Gruzínci vyhráli díky brance Tornikeho Okriašviliho. "Včera jsem viděl jen výsledek a průběžný stav. Tomáš Koubek pak někde našel, že na nebezpečné útoky to bylo snad 94:10 pro Španělsko," řekl Vaclík.

Český tým dnes odletěl do dějiště šampionátu a sedmadvacetiletý brankář využil cestu na letiště, aby se podíval na sestřih zápasu mezi Španělskem a Gruzií. "Španělé měli hodně šancí, ale nepodařilo se jim je proměnit," uvedl gólman Basileje, který bude na Euru krýt záda jedničce Petru Čechovi.

Věří v úspěch

"Asi bychom byli rádi, kdyby si takový zápas vybrali až třináctýho. Ale snad jim tam v pondělí nenapadá úplně všechno. Věřím, že budou mít dva zápasy blbec za sebou," prohlásil s úsměvem Vaclík, který by na mistrovství rád postoupil ze skupiny.

"Pak už se může stát cokoliv. Je to turnaj, jakýkoliv tým může chytit vlnu, a když se k němu přikloní štěstí, tak to může dopadnout dobře. Ale jako úspěch bych bral postup ze skupiny," přidal.

V úspěch věří také obránce Michal Kadlec, který by rád navázal na svého otce Miroslava, jenž byl členem stříbrného týmu z Eura 1996. "Bavili jsme se o tom, každý navíc ví, že to je 76, 96 a 2016. A kdyby se to povedlo nějak zopakovat, tak by to bylo skvělé," připomněl hráč Sparty triumf z Bělehradu a druhé místo z Anglie.

"Bylo by to super nejen pro nás, ale i pro Českou republiku. Kdybychom se mohli zapsat do historie fotbalu, tak bychom to brali všemi deseti," dodal Kadlec.