"Přesně tak," odpověděl Plašil novinářům na dotaz, zda spoluhráčům oznámil, že v reprezentaci skončil. Zda byl rozhodnutý už před turnajem, neřekl.

"O tomhle se nemá cenu bavit. Prostě jsem oznámil, že končím, a je to. Jsem hodně zklamaný. Jeden bod ve skupině, je to nepovedené Euro," dodal záložník francouzského Bordeaux.

Čtyřiatřicetiletý Plašil odehrál za národní tým 103 zápasů, přičemž pouze brankář Petr Čech, Karel Poborský a Tomáš Rosický stihli více. Debut prožil v březnu 2004 v Irsku, hned v dalším zápase proti Bulharsku zaznamenal první ze svých sedmi branek. Startoval na čtyřech ME i na mistrovství světa v roce 2006.

Lafata věří mladým

O rok starší Lafata oblékl národní dres ve 42 duelech a trefil se devětkrát. Nejlepší střelec v historii české ligy zazářil už při debutu v září 2006 v Teplicích proti Walesu, kdy dvěma góly zařídil vítězství. Zahrál si na dvou mistrovstvích Evropy.

"Myslím, že máme dostatek mladých hráčů, kteří by to teď měli vzít. Počítám s tím, že to byla moje poslední akce za reprezentaci," řekl sparťanský útočník Lafata.

Možný konec v reprezentaci už před turnajem naznačili také kapitán Rosický, levý bek David Limberský i brankář Čech. Ti se ale až později rozhodnou, zda budou chtít pokračovat.