"Kdyby tam ten míč spadl, tak bychom mohli jet rovnou domů," řekl Koller o Ronaldově penaltě. "Ronaldo tam měl i několik dalších šancí, ale celkově jsme si s hráčem jeho kvalit poradili docela dobře. Musím pochválit celý tým, jak zodpovědně bránil včetně našich ofenzivních hráčů," dodal.

Defenzivní taktice obětoval i svou největší hvězdu Davida Alabu, kterého už v 65. minutě vystřídal. "Měl jiné úkoly než obvykle. Měl pomáhat na stranách spoluhráčům a vypořádal se s tím velmi dobře. Spolu s Harnikem na pravé straně překazili soupeři mnoho útoků. Dobře si své defenzivní úkoly plnili všichni hráči včetně Arnautovice a Sabitzera v útoku," těšilo Kollera.

Almer měl i štěstí

Slova chvály měl i pro brankáře Roberta Almera, který chytil několik nebezpečných střel. "Vždy za národní tým hrál dobře a dnes nás znovu podržel. Před šampionátem byl zraněný a nevěděli jsme, zda se stihne uzdravit. Ale věřili jsme jeho kvalitám a dnes byl opět fantastický. Samozřejmě měl i potřebné štěstí hlavně při penaltě," dodal Koller.

Jeho tým na šampionátu ještě neskóroval a nyní ho čeká odlišný zápas, kdy bude muset dobývat pevnou defenzivu Islandu. "Stále žijeme. Získaným bodem jsme zasadili rostlinku, kterou teď musíme zalít, aby vyrostla. Zvedne se nám sebevědomí a věřím, že poslední zápas zvládneme," prohlásil rakouský kouč.