"Cítil jsem se dobře. Věděl jsem, že potřebujeme bod, takže jsem to rval na sílu, i když jsem nemohl. Rval jsem to, co to šlo, a bohužel jsem za to zaplatil. Snad to stálo za to a kluci teď budou mít nádherný zápas o vše. Já v něm určitě nebudu," řekl Rosický novinářům.

Prakticky vyloučil, že by do hry ještě mohl zasáhnout v případě postupu. "Těžko. Jak jste viděli, vzal jsem balon, šel jsem a úplně mě to porazilo. To vůbec nevypadá dobře," dodal smutně Rosický, který si zranění přivodil při sprintu. Duel sice dohrál, ale nemohl běhat. "Nebyl tam cizí kontakt," doplnil.

Obětoval se

Pětatřicetiletý záložník měl se zraněními trable celou sezonu, za první tým Arsenalu odehrál pouhých 19 minut. Stihl se však uzdravit a odjet na Euro. "Vůbec to s tím předešlým zraněním nesouvisí," uvedl Rosický.

"Obětoval jsem se, udělal jsem všechno pro to, abychom bod získali. Nemohl jsem dneska udělat víc. To je nejlepší pocit, s kterým můžete opustit zápas," dodal Rosický.

Za nepříznivého stavu gesty hecoval české fanoušky. "Když jsme snížili, všichni cítili, že máme šanci. Věděl jsem, že potřebujeme něco speciálního, něco extra. Věděl jsem, že i když za to zaplatím zřejmě zdravotně, musím něco udělat. Myslím, že se mi i povedlo skvěle vybláznit fanoušky. Bylo tam krásné spojení mezi hráči a fanoušky. Moc lidem děkuju, že se takhle chytili na moje reakce. Strašně nám to pomohlo," řekl.

Svým centrem připravil gól na 1:2 Milanu Škodovi. "Viděl jsem Škoďáka, jak tam skvěle jde. Nechali mi dost prostoru, abych si to dal na šajtli, a dal jsem mu to přesně na hlavu," podotkl Rosický.

Důležitost získaného bodu

Pochvaloval si, že český tým opět dokázal zareagovat na nepříznivý stav. Soudržnost ukázal už v kvalifikaci. "Tohle tu vždycky bylo, i se Španělskem jsme hráli na hranici možností. Viděl jsem, že to musíme urvat silou, což se povedlo," řekl Rosický. "Ale góly, které dostáváme, jsou z našich chyb. Opakuje se to dál a dál. Musíme se nad tím zamyslet," dodal.

Bod podle něj může být v postupové hře klíčový. "Věděli jsme, že strašně důležitý. Na tři body, jak se to vyvíjí, bychom zřejmě nepostoupili. Věděli jsme, že bod potřebujeme strašně moc urvat," dodal.

Ve druhém utkání na Euru zranil i před čtyřmi roky. Tehdy bez něj Češi v závěrečném zápase skupiny porazili domácí Polsko 1:0 a zajistili si postup do čtvrtfinále. Místo Rosického může trenér Vrba využít stejně jako tehdy Daniela Koláře, nabízí se také Bořek Dočkal, případně vysunutí Vladimíra Daridy. Podobné svalové zranění vyřadilo ze hry i útočníka Jana Kollera na světovém šampionátu v roce 2006 v Německu, a to dokonce hned během prvního duelu.