"Je to smutné, je to zklamání, ale i tak jsem si to užil," řekl Ibrahimovic novinářům po středeční prohře 0:1 s Belgií. "Zahráli jsme si na Euru a mohli jsme reprezentovat Švédsko. Na národní tým budu mít vždycky jen ty nejlepší vzpomínky," dodala hvězda Paris St. Germain.

Ibrahimovic je švédskou fotbalovou legendou ještě za aktivní kariéry

Ibrahimovic odehrál za Švédsko celkem 116 zápasů a s 62 góly je nejlepším střelcem reprezentace v historii. "Doufám, že se nám po Zlatanově odchodu podaří najít jiného skvělého hráče. Ale obávám se, že v tak malé zemi, jako je Švédsko, se to nepovede," uvedl trenér Erik Hamrén.

"On je totiž výjimečný a jedinečný," prohlásil švédský kouč. "A to samé platí pro brankáře Adrease Isakssona a záložníka Kima Källströma. Oba také hráli za reprezentaci dlouho a dobře a teď v týmu končí," dodal.

Trenérovi Belgie Marcu Wilmotsovi zase Ibrahimovicovo loučení připomnělo vlastní konec v národním týmu po mistrovství světa v roce 2002. "Rozloučit se bylo těžké," uvedl. "Pro Švédsko toho udělal hrozně moc. Proto jsem řekl bravo a popřál mu hodně štěstí do budoucnosti," prohlásil.

Nyní míří do MU

Ibrahimovic kromě národního týmu také po sezoně skončil v Paris St. Germain, kde hrál od roku 2012 a s klubem získal čtyři mistrovské tituly. Kde bude působit novém ročníku, to zatím neprozradil, spekuluje se však o možném odchodu do Manchesteru United.