Itálie nad Španělskem už pět zápasů za sebou nevyhrála. Před čtyřmi roky s ním ve skupině na ME remizovala 1:1 a ve finále poté prohrála 0:4. Na šampionátu v roce 2008 s ním pro změnu ve čtvrtfinále uhrála bezbrankovou remízu a poté vypadla na penalty.

"Španělsko je naším strašákem od roku 2008, kdy začali všechno vyhrávat. Tehdy ve Vídni to byl vyrovnaný zápas, bylo málo šancí a v pondělí to bude stejné," citovala agentura Reuters Chiellinho. K finálovému debaklu před čtyřmi lety pak uvedl: "To byl jediný zápas, kdy to nebyl boj."

"Podle mě je škoda, že se potkáme už v osmifinále. Ale tak to chodí, některé zápasy jsou náročnější, některé ne," přidal Chiellini. "Na zápas se chystáme do posledního detailu. Je to pořád stejné, ať už jde o Maltu nebo Španělsko," prohlásil stoper Juventusu.

Itálie postoupila do osmifinále z prvního místa ve skupině před Belgií, Irskem a Švédskem, přestože před turnajem jí fanoušci nevěřili. "Teď každý říká, že věří v úspěch. Ale na začátku nám nikdo nevěřil. Fanoušci už sní o titulu a je skvělé, že jsme jim k tomu dali šanci, ale pořád musíme být opatrní a zůstat na zemi," uvedl.