Vrba u týmu patrně zůstane a připraví ho na MS 2018

"Nevidím důvod, proč bych neměl u týmu pokračovat, pořád mám platnou smlouvu. K dnešnímu dni můžu říct, že nemám podepsanou žádnou smlouvu kromě té u reprezentace," řekl Vrba na tiskové konferenci v narážce na spekulace, že by mohl u týmu po Euru skončit, protože se o něj zajímají například kluby z Ruska.

"Pokud něco víte, tak si to napište. Já o ničem nevím. Možná se dozvím, že mám jít zase do dalších pěti klubů, jak se spekulovalo během celého jara," dodal Vrba.

Český celek na Euru uhrál jediný bod. Vedle porážky s Tureckem na úvod prohrál s obhájcem titulu Španělskem 0:1 a poté remizoval s dalším favoritem Chorvatskem 2:2. "Samozřejmě naším cílem byl postup ze skupiny. Bohužel se nám to nepodařilo, takže nebudu říkat, že náš výstup tady na turnaji byl úspěšný," prohlásil Vrba.

Podle trenéra se fotbal ve světě hraje jinak než v Česku

"Všechny tři zápasy ukázaly, že fotbal se hraje jinak než u nás v Čechách. Tempo a kvalita hráčů na této úrovni jsou neuvěřitelné. Španělé a Chorvati byli fotbalově lepší než my, my momentálně nemáme individuality jako Modrič nebo Iniesta," upozornil Vrba.

"Myslím, že pro nás to ME bylo obrovské ponaučení. Pro spoustu hráčů, kteří budou pokračovat v reprezentaci, je to obrovská škola a doufám, že toho využijí v dalších kvalifikačních cyklech. Určitě z toho budeme hodně čerpat a věřím, že v kvalifikaci o MS, která nás čeká brzy, použijeme určité věci, které se nám tady nedařily," dodal Vrba.

Zápas s Tureckem považoval za vyrovnaný. "Moc dobře jsme věděli, že v tomhle zápase bude rozhodovat, kdo dá první gól. Nepohlídali jsme si bohužel jednoduchou situaci. Měli jsme míč po kontrolou, špatně jsme rozehráli a soupeř nás z brejku potrestal," podotkl Vrba.

"V prvním poločase nebyla naše hra špatná, dostali jsme do tři čtyř situací, které byly stejné jako od Turků. Bohužel jsme soupeře nepotrestali. Ve druhém poločase jsme udělali to, co se nám podařilo s Chorvatskem, dali jsme tam dva hrotové útočníky, ale bohužel jsme ztratili střed pole a soupeř dal druhý gól," dodal kouč.