V úvodu zápasu hnali natěšení domácí fanoušci Kajrat podle předpokladů dopředu.

Kajrat to zkoušel hodně po své pravé straně, ze které přiletělo do olomouckého vápna několik centrů. Ale opravdu zatrnulo Hanákům vlastně jen v 7. minutě. Islamchan natáhl ke střele z dálky a Buchta musel vyrážet na roh. Po něm pak hlavičkoval úplně volný Politevič, ale naštěstí jen přímo do náručí olomouckého brankáře.

Sigma pak rychle odpověděla povedenou kombinací Nešpora s Faltou, kterou první jmenovaný ale bohužel zakončil střelou z dobré pozice nad branku.Vše si ovšem letní posila vynahradila v 19. minutě. Dlouhý aut Hály prodloužil Plšek na zadní tyč, kde Nešpor předskočil soupeře a šikovnou tečí míč poslal nechytatelně k tyči.

V ten moment nažhavení v hledišti opadlo. Také hráči Kajratu branka otřásla. Najednou bylo jasné, že by k postupu museli vstřelit čtyři branky. Vytáhnout z bahna se svůj tým snažil zkušený Aršavin, který byl na hřišti mnohem víc vidět než v Olomouci. Jeho střela po kličkované však rozvlnila pouze boční síť.

Změna rozestavení Kajratu nepomohla

Reagoval i kouč Kajratu Carlos Alós. Změna rozestavení na 3-5-2 a příchod vysokého útočníka Eppela však ráz zápasu výrazně nezměnily.

Viditelně nervózní domácí kazili i jednoduché přihrávky a Sigma díky tomu chodila do brejků. Po jednom z nich měl velkou šanci Plšek, který šel ze strany sám na brankáře Pokatilova, ovšem neprostřelil ho, stejně jako dorážející Sladký a Falta nepropálili zaskakující obránce.

Ve 40. minutě se pak na rozpálenou půdu snesl dokonce déšť, takže i celodenní vedro polevilo. Ten ještě zesílil na začátku druhého poločasu. To už Sigma vedla 2:0. Nádherně se z trestného kopu trefil David Houska a z hlediska postupu už nebylo co řešit.

Branka kapitána Kajratu Kuata, který napálil odražený míč po centru přesně k tyči Buchtovy brány, dala fanouškům alespoň malý důvod k radosti. Zasloužili si ho. Svůj tým neúnavně podporovali i za rozhodnutého stavu.

Kazaši dohrávali v deseti 

Na víc ale domácí neměli. Sigmu sice na chvíli zmáčkli, ale pak se hloupě ohnal po Manziovi Juan Felipe, dostal druhou žlutou kartu a svůj tým poslal do deseti. V nastaveném čase pak po faulu z frustrace viděl přímou červenou kartu i Isael.

Olomoučané pak mohli naopak náskok ještě navýšit. Houskovu střelu ale vytáhl Pokatilov. Manzia pak dokonce trefil tyč po centru Hály. Důležitou výhru pro český koeficient však Sigma ubránila a pokud nedojde k senzaci v litevském Vilniusu zahraje si se Sevillou o postup do základní skupiny Evropské ligy.

FC Kajrat Almaty – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Branky: 60. Kuat - 19. Nešpor, 51. Houska. Rozhodčí: Schärer – Josipovič, Zogaj (Švýc.). ŽK: Juan Felipe, Eppel – Zahradníček. ČK: 75. Juan Felipe, 90. Isael.

Kajrat: Pokatilov – Lunin (57. Sokolenko), Politevič, Elek, Alip (34. Eppel) – Kuat, Juan Felipe – Isael, Islamchan, Aršavin (74. Žukov) – Eseola. Trenér: Carlos Alós Ferrer.

Sigma: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Hála – Kalvach – Zahradníček (67. Manzia), Houska, Plšek (80. Yunis), Falta – Nešpor (63. Texl). Trenér: Václav Jílek.