Manchesteru United si poradil ve šlágru 30. kola anglické ligy s Liverpoolem na jeho hřišti 2:1 a udržel čtvrté místo. Dva góly vstřelil Mata.

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney nastoupil k 400. utkání v anglické Premier League a už ve 14. minutě se mohl radovat z vedení svého týmu. Herrera poslal povedenou přihrávku do běhu Matovi a španělský záložník nezaváhal. V 35. minutě mohli domácí vyrovnat, Sturridge předložil míč v pokutovém území Lallanovi, ten však minul.

Do druhého poločasu nastoupil za Lallanu Gerrard, neodehrál však ani minutu a dostal červenou kartu za faul na Herreru ve středu hřiště. Zkratu Gerrard litoval. "Rozhodnutí sudího bylo správné. Zklamal jsem spoluhráče, trenéra a zejména fanoušky. Beru na sebe zodpovědnost za dnešní výsledek," uvedl.

Přesilovku využili "Rudí ďáblové" v 59. minutě. Střídající Di María poslal vzdušný pas do vápna Matovi a ten akrobatickým způsobem vstřelil sedmý gól v sezoně. I v deseti se Liverpool dostal alespoň ke zkorigování stavu a Sturridge prokázal, že se mu proti United daří. Ve čtyřech vzájemných zápasech v lize, k nimž nastoupil, vstřelil tři branky.

Ve čtvrté minutě nastavení mohl jubilant Rooney skórovat z penalty, jeho pokus však gólman Mignolet zneškodnil. Liverpool přesto nedosáhl poprvé po třinácti ligových zápasech na body.

Chelsea se bála o výsledek

Chelsea s Thibautem Courtoisem v bráně zvítězila na hřišti Hullu 3:2, podeváté v řadě bodovala a před druhým Manchesterem City má náskok šesti bodů plus zápas k dobru. Rozhodující gól dal střídající Loic Rémy.

Chelsea se povedl vstup do utkání na hřišti Hullu a po devíti minutách vedla už 2:0 zásluhou Hazarda a Costy, který si připsal 20. soutěžní branku v dresu "Blues".

O dvoubrankový náskok hosté ale rychle přišli. Ve 26. minutě snížil po Robertsonově přízemní přihrávce do šestnáctky Elmohamady, o 74 sekund později vyrovnal po chybě gólmana Courtoise Hernández.

V polovině druhého poločasu belgický brankář hosty podržel, když zneškodnil hned tři šance. O výhře vedoucího celku tabulky rozhodl střídající Rémy, jenž se prosadil po dvou minutách na hřišti.

Everton uspěl na trávníku Queens Park Rangers a po výhře 2:1 se posunul na 13. místo. Předposlední QPR prohrálo posledních pět zápasů.

Exsparťan Bony poprvé skóroval za City

Manchester City porazil West Bromwich 3:0 a alespoň trochu si spravil chuť po vyřazení z Ligy mistrů a dvou ligových porážkách z předchozích tří kol. Premiérovým gólem v dresu City k tomu přispěl exsparťanský útočník Wilfried Bony. Manchester uhájil druhé místo před dotírajícím Arsenalem, který vyhrál 2:1 v Newcastlu.

Bony byl hlavní postavou zápasu. Vše začal hned v druhé minutě, kdy ho v samostatném úniku fauloval Dawson. Rozhodčí Neil Swarbick si však obránce popletl se spoluhráčem McAuleym a červenou kartu udělil špatnému hráči.

Manchester City měl od té doby jasnou převahu a v 27. minutě ji potvrdil právě bývalý sparťanský útočník pohotovou dorážkou sražené střely Kompanyho. Ještě do poločasu přidal druhý gól domácího týmu Fernando.

I druhý poločas byl jasně v režii Citizens, míč drželi téměř osmdesát procent času celého utkání a celkem si připsali 43 střel. Hosty od dalších inkasovaných gólů dlouho držely zákroky brankáře Myhilla a také porce štěstí, protože aktivní Bony a také Agüero trefili brankovou konstrukci. Na druhé straně mířil do břevna Berahino. Konečnou podobu výsledku dal David Silva, který chytře tečoval střelu Jovetiče.

Arsenalu vystřelil výhru Giroud

Zvítězily také další týmy z čela tabulky. O výhru Arsenalu se na půdě Newcastlu postaral dvěma góly kanonýr Olivier Giroud. Francouzský útočník zaznamenal obě trefy v první půli, nejprve po centru z přímého kopu, poté z rohu. Kanonýři se ze standardních situací v této sezoně trefili již sedmnáctkrát, nejvíce ze všech týmů Premier League.

Po přestávce byl sice Newcastle lepším týmem, ale zásluhou Sissoka se mu podařilo jen snížit a Arsenal díky dobrému výkonu brankáře Ospiny vedení udržel. Český reprezentant Tomáš Rosický vracející se po nemoci odehrál závěrečných dvacet minut.

Tottenham potřeboval k úspěchu čtyři góly

Naději na umístění v první čtyřce si nadále drží Tottenham a Southampton. Kohouti přestříleli v divokém zápase poslední Leicester 4:3. Hattrickem londýnskému týmu pomohl kanonýr Harry Kane, který se díky tomu dostal na čelo tabulky střelců s devatenácti góly. Oslavil tak premiérovou pozvánku do anglické reprezentace.

Southampton porazil Burnley, které podobně jako Leicester zůstává v sestupovém pásmu. To tak stále okupují všichni tři nováčci letošní sezony Premier League.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Manchester City - West Bromwich 3:0 (27. Bony, 40. Fernando, 77. Silva), Aston Villa - Swansea 0:1 (87. Gomis), Newcastle - Arsenal 1:2 (48. Sissoko - 24. a 28. Giroud), Southampton - Burnley 2:0 (37. Long, 58. vlastní Shackell), Stoke - Crystal Palace 1:2 (14. Diouf - 41. Murray, 45.+2 Zaha), Tottenham - Leicester 4:3 (6., 13. a 64. z pen. Kane, 85. vlastní Schlupp - 38. Vardy, 49. Morgan, 90. Nugent), West Ham United - Sunderland 1:0 (88. Sakho), Liverpool - Manchester United 1:2 (69. Sturridge - 14. a 59. Mata), Hull - Chelsea 2:3 (26. Elmohamady, 28. Hernández - 2. Hazard, 9. Costa, 77. Rémy), QPR - Everton 1:2 (65. Vargas - 18. Coleman, 77. Lennon).

1. Chelsea 29 20 7 2 61:25 67
2. Manchester City 30 18 7 5 62:28 61
3. Arsenal 30 18 6 6 58:31 60
4. Manchester United 30 17 8 5 52:27 59
5. Liverpool 30 16 6 8 44:32 54
6. Southampton 30 16 5 9 42:21 53
7. Tottenham 30 16 5 9 50:45 53
8. Swansea 30 12 7 11 34:38 43