Suáreze, který za kousnutí Itala Giorgia Chielliniho na letním mistrovství světa dostal čtyřměsíční distanc, ve čtvrtek částečně omilostnila sportovní arbitráž CAS. Ta sice ponechala délku trestu v platnosti, ale dovolila letní posile z Liverpoolu s barcelonským týmem alespoň trénovat a hrát přípravné zápasy.

Před výkopem duelu o Trofej Joana Gampera se nejlepší střelec minulé sezony anglické ligy také poprvé představil fanouškům na stadionu Nou Camp, protože předtím měl jakékoli veřejné prezentace či autogramiády zakázané. Publikum hvězdnou akvizici přivítalo velkým aplausem. "Byl to památný den, děkuji vám všem za vaši lásku," napsal Suárez na svém twitteru.

Letní posila ze Sevilly Ivan Rakitič věří, že uruguayský reprezentant bude pro mužstvo velkým přínosem. "Pro nás je hodně důležité, že ho máme v šatně, můžeme s ním pracovat a poznat ho," řekl chorvatský záložník novinářům. "Všichni známe jeho kvality, tady není moc o čem mluvit. Jen musíme počkat, až bude s námi moci být na hřišti," dodal Rakitič.

Z rekordního trestu se prý poučil

Sedmadvacetiletému Suárezovi vyprší trest 25. října a svou soutěžní premiéru by si mohl odbýt o den později rovnou v ligovém šlágru proti Realu Madrid. Předtím přijde o úvodních 11 soutěžních duelů Barcelony v nové sezoně.

"Vzal jsem na vědomí, že mám dva měsíce, abych se připravil, a očekávám, že budu trenérovi k dispozici na zápas proti Madridu," řekl na úterní tiskové konferenci Suárez. Z trestu se prý poučil a dalšího soupeře nekousne. "Ujišťuju všechny fanoušky, že se nemusí bát, protože už to nikdy neudělám," dodal bývalý hráč Nacionalu, Groningenu či Ajaxu.

Vedení Barcelony také oficiálně zveřejnilo, že za Suáreze zaplatilo Liverpoolu 81 milionů eur (asi 2,3 miliardy korun). To je asi o deset milionů eur méně, než se očekávalo. I tak by měl uruguayský kanonýr zůstat třetím nejdražším fotbalistou světa za hvězdami Realu Madrid Garethem Balem a Cristianem Ronaldem.