Policisté a záchranáři zasahovali ve čtvrtek večer ve Štruncových sadech, kde se ještě před utkáním poprali fanoušci Dinama Záhřeb. O potyčce informovala mluvčí policie Iveta Kořínková. "Před fotbalovým stadionem proběhl zákrok pořádkové jednotky proti fanouškům GNK Dinamo Záhřeb," sdělila mluvčí. 

Záchranáři z místa odvezli dva muže zasažené pepřovým sprejem a jednoho se zraněním nohy. Podle neoficiálních informací se někteří Chorvaté chtěli dostat na stadion. Měli také zaútočit železnými zábranami na policejní koně.

Okolí náměstí a v restauracích

Policisté očekávali příjezd přibližně tisícovky fanoušků záhřebského klubu. Během dne se jejich skupinky pohybovaly v centru města. "Největší počet fanoušků se nachází po okolí náměstí v místních restauračních zařízeních," sdělila ve čtvrtek odpoledne Kořínková.

V pohotovosti byli policisté z řad pořádkové policie, cizinecké, dopravní i kriminální služby, kteří dohlíželi na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v okolí fotbalového stadionu. Do akce byli nasazeni i členové antikonfliktního týmu a v terénu se pohybovali i psovodi se služebními psy. 

Fanoušci vyprovokali konflikt už v noci na čtvrtek v jednom z plzeňských barů.