„Mrzí mě to, tenhle zápas jsme mohli dotáhnout aspoň k remíze. Šance jsme na to měli," litoval smutný blonďák po divokém mači, který ovlivnily excesy fanoušků a přerušování v první půli.

Štvalo vás to?
Na to bych se nevymlouval, i když bychom byli samozřejmě rádi, kdyby se hrálo 90 minut normálně bez přerušení. Věřte mi, že není příjemné nastupovat na hřiště našestkrát, ale tohle nám ten zápas neprohrálo.

Vážně? Přijeli jste si pro titul a místo toho jste se ani nestihli dostat do tempa, po prvním přerušení rychle přišlo druhé.
S tím nic neuděláme… Nezbývá nám nic jiného než odevzdat to svoje na hřišti. Všichni víme, že jsme to mohli zvládnout lépe a vyhrát. Na druhou stranu je docela fajn, že jsme dohráli zápas důstojně a nic nebrání tomu, abychom mohli mít titul už po příštím zápase s Olomoucí.

Po obou přerušeních jste inkasovali, mělo to nějakou souvislost?
Jako že bychom si v každé pauze řekli, že po návratu dostaneme gól? To asi ne. Stejně tak jsme mohli dát gól my Teplicím. O přímou souvislost nešlo, bylo to jen o koncentraci. Škoda.

Nebál jste se, že rozhodčí předčasně ukončí zápas?
Na to jsme nemysleli. Mám pocit, že jsme udělali maximum, aby se hrálo dál. David Lafata šel za fanoušky a řekl jim, že bychom byli rádi, kdyby se vyhnuli excesům a dohrálo se. Víc jsme udělat nemohli. Možná jen lepším výsledkem.

Pro fanoušky jste bozi, ale máte vůbec sílu na to, abyste je dokázali zklidnit?
V Teplicích to asi nešlo. Ten dav byl obrovský, několik tisíc lidí. Těžko je můžete k něčemu nutit. Můžete je poprosit, aby se uklidnili, ale pak už je to jen na nich.

MARTIN MLS