Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 3:1 (1:1)

Tepličtí nastoupili do utkání s Admirem Ljevakovičem, kterému vypršel dvouzápasový karetní trest. Milan Matula, jenž mohl hrát po třízápasové stopce, naopak zůstal pouze na lavičce. V útoku dal trenér Zdeněk Ščasný překvapivě přednost Eugenu Salamimu.

Právě on měl největší šanci první půlhodinky. Po Vachouškově nákopu běžel sám na brankáře Berkovce, trefil ho ale pouze do nohou.

Salamiho záhy teplický kouč vystřídal Martinem Feninem, který se už po třech minutách prosadil gólovou hlavičkou do protipohybu gólmana „klokanů". Amatér (kdysi reprezentant) tak skvěle využil šance a po šesti a půl letech dal za Teplice opět gól. Naposledy skóroval v žlutomodrém dresu do sítě Českých Budějovic 17. listopadu 2007.

Domácí Jindřišek ale z přímého kopu zanedlouho euforii v teplickém táboře uhasil; na povedenou technickou střelu hráče Bohemians nestačil Tomáš Grigar zareagovat. "Měli jsme vést o dvě nebo tři branky," povzdechl si kouč Ščasný.

Jestliže v první půli byl výkon „sklářů" oproti minulému zápasu s Příbramí mnohem lepší, ve druhé půli spadl opět do podprůměru. Předposlední Bohemians 1905 byli více hladoví po vítězství a během 12 minut vstřelili dvě branky, které utkání rozhodly.

V 63. minutě nejprve Nerad vpadl do týlu teplické obrany. Brankář Grigar si s jeho pokusem z úhlu nedokázal poradit – 2:1 pro domácí. V 75. minutě opil Nerad Hoška rohlíkem, odcentroval a proti Horově hlavičce byl strážce teplické svatyně bezmocný – 3:1.

Vršovický tým si připsal teprve druhou výhru z posledních 16 kol a doma porazil Teplice poprvé od září 2001. A hlavně: přiblížili se na bod nesestupovým příčkám. "Za to vděčíme bojovnosti," podotkl domácí kouč Luděk Klusáček. "Zasloužili si vyhrát," dodal Ščasný.

Branky: 43. Jindřišek, 64. Nerad, 75. Hora - 38. Fenin. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Gallo. ŽK: Rada, Pauschek, Jindřišek - Klimpl, Grigar, Hošek. Diváci: 3912.
Bohemians 1905: Berkovec - Pauschek, Brabec, Krch, Kalina - Jindřišek - Hora (90. Budínský), Nerad (85. Růžička), Rada, Bartek - Lietava (72. Jeremenko). Trenér: Klusáček.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Klimpl, Jablonský, Hošek - Ljevakovič - Litsingi, Jindráček, Vachoušek (71. Vůch), Nivaldo - Salami (35. Fenin). Trenér: Ščasný.