Olomouc nehostí Svátek fotbalu poprvé. Republikové finále McDonald's Cupu se na Andrově stadionu uskutečnilo také v roce 2011.

 „Pro náš klub, ale i město je velkou ctí, že můžeme na Andrově stadionu pořádat Svátek fotbalu, finále McDonald’s Cupu. Pro děti je to úžasný zážitek, protože náš stadion v této sezoně hostil několik skvělých utkání. Hrála tu španělská Sevilla, necelý týden po Svátku fotbalu tady odehraje kvalifikační utkání naše reprezentace s Černou Horou. Takže děti mají šanci zahrát si na velkém stadionu, kde hrají velké fotbalové hvězdy,“ říká manažer mládeže SK Sigma Olomouc Jakub Beneš.

Andrův stadion je svatostánkem SK Sigma Olomouc, využíván je však i pro zápasy české reprezentace. Stadion má kapacitu 12 566 míst k sezení. Zajímá vás, jak vypadá? Podívejte se na video: 

Zdroj: McDonald's Cup

McDonald's Cup.Zdroj: DeníkNejvětší fotbalový turnaj pro žáky základních škol - to je McDonald's Cup. Letos se koná již jeho 22. ročník, přičemž v současnosti se turnaj hraje na téměř čtyřech tisících základních škol České republiky. Ve dvou věkových kategoriích se ho tak účastní asi 80 tisíc chlapců a děvčat.  

Veškeré informace o turnaji a najdete také na oficiálních stránkách www.mcdonaldscup.cz.

Výsledky 21. ročníku McDonald’s Cupu: 1. místo - ZŠ Klegova, Ostrava, 2. místo - ZŠ Sever, Hradec Králové, 3. místo - ZŠ Heyrovského, Olomouc, 4. místo - ZŠ Březové Hory, Příbram, 5. místo - 33. ZŠ Plzeň.