Fotbalisté Teplic zklamali. Jejich pouť Pohárem České pošty skončila předčasně. Vítězové soutěže z let 2003 a 2009 ztroskotali v semifinále na Olomouci a přišli tak o šanci probojovat se do pohárové Evropy. Účast v předkole Evropské ligy si tým kouče Petra Rady může ještě zajistit v lize, tam je však naděje už jen v rovině teorie.

Severočeši ve čtvrtek nezvládli domácí odvetu s Hanáky. Na Stínadlech totálně propadli a po porážce 0:3 byli vyřazeni. V semifinálovém dvojutkání Teplice nedaly ani jeden gól, a tak se zaslouženě radovala z postupu Sigma. Ta si to ve finále rozdá se Spartou, vítěz bude znám 2. května.

„Postup jsme si nezasloužili. Neunesli jsme to v hlavách,“ hlesl zklamaný kapitán Teplic Petr Lukáš.

„Vůbec jsme se nemohli dostat do hry, hráli jsme špatně,“ připojil se záložník Štěpán Vachoušek.

Pohroma postihla Stínadla chvíli před poločasovou přestávkou. A při obou gólech si Teplice vybraly pořádnou dávku smůly. Nejprve Ordoš dopravil míč do branky s přispěním Vondráška a poté si dal Siva vlastní gól, když se snažil zastavit prudkou nahrávku Varadiho.

Ve druhé půli potřebovali domácí vstřelit tři branky, jenže zápas nedokázali ani zdramatizovat. Byli to znovu hosté, kteří v 65. minutě přidali opět zásluhou Ordoše třetí gól. V tu chvíli nikdo o postupujícím nepochyboval.

„Náš výkon neměl žádné parametry. Dali jsme si dvě vlastní branky, které zápas v podstatě rozhodly. Olomouc je zkušená a zápas pak už kontrolovala. Je to pro nás zklamání,“ pravil hořce trenér Teplic Petr Rada.

Naopak Olomoučtí byli v euforii. „Postoupili jsme zaslouženě. Na finále se těším, ještě ale máme jeden úkol, a tím je záchrana v lize,“ upozornil kouč Petr Uličný.

FK Teplice – SK Sigma Olomouc 0:3 (0:2)

Branky: 39. a 65. Ordoš, 45. Siva vl. Rozhodčí: Příhoda – Filípek, Mencl. ŽK: Lukáš, Rosa – Kučera, Navrátil, Pospíšil, Heinz. Diváků: 2650. První zápas: 0:0, postupuje Olomouc.

Teplice: Grigar – Vondrášek (60. Smejkal), Lukáš, Matula, Rosa – Stožický (53. Dolejš), Čajič (67. Mujagič), Siva, Vachoušek, Vůch – Jindráček. Trenér: Petr Rada.