Flaminimu vadí, že se stále nemůže nastálo prosadit do základní sestavy. Aby mohl odejít, stačí mu podle nových pravidel FIFA zaplatit klubu svou mzdu za poslední rok trvání smlouvy. "V Arsenalu jsem už tři roky a můj právník mě ujistil, že v létě díky tomu mohu odejít," citoval dnes Flaminiho francouzský list L´Equipe. Podle informací deníku by rád zamířil do Itálie a s některým z tamějších klubů vyhrál Ligu mistrů. "Potřebuji se dostat někam dál," dodal hráč.

Rodák z Marseille, který letos v březnu oslavil třiadvacáté narozeniny, už jeden kontroverzní přestup zažil. V roce 2004 totiž odešel ve zlém právě do Arsenalu, když odmítl v mateřském Olympique Marseille prodloužit smlouvu. Podpis profesionálního kontraktu přitom představitelům francouzského klubu těsně předtím ústně slíbil. Jeho přestupem se poté dlouho zabývala arbitráž FIFA.

Flamini loni Arsenalu scházel jen v sedmi z 38 utkání Premier League. Letos však vinou zranění odehrál jen patnáct ligových zápasů, v nichž vstřelil tři branky. V únoru byl poprvé povolán do francouzské reprezentace.