V Mladé Boleslavi jste uhráli remízu 0:0 a poskočili na nesestupové 14. místo. Ve 39. minutě neproměnil pokutový kop kapitán Milan Baroš. Bod berete?
koda té nevyužité penalty, protože to byl vyrovnaný zápas a mohli jsme mít body tři. Bylo to o jednom gólu, ke kterému jsme měli blíž. Ale i ten jeden bod se počítá. Když se člověk podívá na tabulku a už se nevidí na sestupových místech, může mu to dodat psychické i fyzické síly. Jsme za ten posun rádi.

Mockrát jste se do zakončení nedostali. Hlavně jste si hlídali zadní vrátka. Ve statistice střel na branku to bylo z pohledu domácích 6:2. Jaký to byl zápas?
Náročný. Oba týmy hrají o záchranu, nikdo nechtěl udělat chybu. Nebylo to zvlášť fotbalové, všichni jsme spíše ve fázi bojovnosti. Bylo to vidět v kombinaci. Ve hře byla znát určitá nervozita. Kazili jsme věci, které nám normálně vycházejí. Byla to spíše válka. Nikdo nevynechal jediný souboj, do každého šel naplno. Dá se říct, že jsme se o body podělili spravedlivě.

Do konce sezony zbývá odehrát tři kola. Dvakrát se představíte domácím fanouškům. Může to být výhoda? Podporu z tribun máte obdivuhodnou…
Může to být výhoda, ale zároveň nás to může svazovat. Máme ale výborné fanoušky, jsou naším dvanáctým, třináctým hráčem. Když přijde na Liberec a na Brno plný dům, bude do super. Oba zápasy doma potřebujeme vyhrát. Věřím, že cíl, kterým je záchrana, nakonec splníme a už to nepustíme. Kádr je natolik kvalitní a zkušený, že bychom to měli zvládnout.