"Ještě si plně neuvědomuji, co se stalo. Jsem plný emocí," řekl krátce po svém zvolení Infantino.

"Budu potřebovat trochu času to vše vstřebat. Před pěti měsíci jsem ani netušil, že budu kandidovat, ale od té doby se stalo hodně věcí," dodal muž, jehož UEFA vyslala do boje jako náhradníka za svého prezidenta Michela Platiniho, který dostal zákaz působení ve fotbale kvůli netransparentní platně od dosavadního prezidenta FIFA Seppa Blattera.

Na Infantinovi nyní je, aby FIFA vyvedl z obrovského korupčního stínu a vrátil organizaci důvěru.

"Chci slíbit všem, že budete hrdí na federaci v nové éře. Budu usilovat o to, aby se FIFA vrátila tam, kam patří," prohlásil pětačtyřicetiletý Švýcar. "Během své kampaně jsem potkal mnoho fantastických lidí, kteří dýchají pro fotbal. Právě pro takové lidi chci být prezidentem a věřím, že společnou prací dostaneme fotbal znovu do centra dění," dodal.

Za jeden z hlavních cílů má rozvoj fotbalu. "Za čtyři roky chci vidět velký pokrok fotbalu po celém světě. Chci vidět karibskou ligu, chci vidět akademie v Africe a chci vidět fotbal na školách v Oceánii. Chci vidět fotbal růst. A chci, aby lidé viděli FIFA jako organizaci, která k tomu pomohla," řekl dosavadní generální sekretář UEFA.

Nyní ho čeká výběr nejbližšího spolupracovníka - generálního sekretáře FIFA, jenž se bude starat o každodenní záležitosti, zatímco Infantino bude mít hlavně reprezentativní roli.

"Mám pár tipů. Je to důležitá pozice a chci na ní mít silnou osobnost. Rozhodně to nebude Evropan jako já. Máme čas to prodiskutovat a uvidíme, jak to dopadne," poznamenal.

Volba generálního sekretáře bude důležitá i z diplomatického hlediska, neboť afričtí delegáti podporovali jeho konkurenta šajcha Salmána bin Ibráhíma Chalífu. "Nesouhlasím, že svět je rozdělen. Byl to sportovní boj, nikoli válka. V Africe mám hodně přátel a dobré vztahy. Začal jsem tam i končil svou kampaň. Nyní otočíme stránku a budeme kompaktní. Nejsem kandidát Evropy, ale fotbalu a ten je globální," řekl Infantino.