"Samozřejmě chceme postoupit z této skupiny. Mohla být horší. Věříme tomu, že (postoupí) Polsko a my. Vzhledem k tomu, že Polsko je z prvního koše, bude favorit. Nicméně si to v zápasech s nimi rozdáme a věřím, že úspěšně," řekl Šilhavý v nahrávce pro média od FAČR.

Fotbalisté Plzně po debaklu od Bayernu
Fotbalový masochismus: Plzeň má peníze, ale je za obětního beránka

Největší osobností polského výběru je čtyřiatřicetiletý kanonýr Lewandowski, jenž v létě přestoupil z Bayernu Mnichov do Barcelony. "Když jsme začínali, hráli jsme přípravu v Polsku a vyhráli 1:0. Vůbec to nebylo jednoduché. Lewandowski také nastoupil, měl několik velkých šanci a neproměnil je," vzpomínal Šilhavý na utkání v Gdaňsku z listopadu 2018.

"Máme s nimi nějaké zkušenosti a samozřejmě sílu Lewandowského známe všichni. Na druhou stranu Patrik Schick s ním v bundeslize bojoval o korunu krále střelců. Tak uvidíme, v jaké formě budou tito rozdíloví hráči," přidal šedesátiletý kouč.

Nejsme alibisté, tvrdí kouč

Ostatní soupeře v kvalifikaci nechce podceňovat. "Máme samozřejmě ke všem respekt, ale asi bychom byli alibisti hlavně u Faerských ostrovů a Moldavska, kdybychom řekli, že jsou silnější nebo, že budou těžcí. Byť pravda vždy leží na hřišti," prohlásil Šilhavý, s nímž FAČR na jaře prodloužila smlouvu na nadcházející kvalifikační cyklus.

Jakub Podaný v dresu Dukly Praha
Jaký je osud známých fotbalistů po kariéře? Televize, miliardový byznys i pracák

Reprezentace porazila Albánce v loňské červnové generálce před evropským šampionátem 3:1. "V Praze byli velice nepříjemní, hráli dobře. Byl to přípravný zápas, teď to bude o body doma, venku. Nechceme nic podcenit, ale postoupit chceme jednoznačně. K Albánii i ke zbylým dvěma soupeřům chováme respekt," uvedl Šilhavý.

S Faerskými ostrovy si národní mužstvo před souboji v kvalifikaci, která začne příští rok v březnu, zahraje v listopadu přípravný duel v Olomouci. "Přiznám se, že jsem o tom ještě nepřemýšlel, ale určitě dojde k některým změnám. Avizovali jsme, že chceme někoho vyzkoušet v těchto zápasech. Uvidíme, jak si s tím poradíme," dodal bývalý trenér Liberce, Jablonce nebo Slavie, jehož reprezentační svěřenci tři dny po utkání s Faeřany uzavřou letošní rok přípravou v Turecku.