Jako celé jaro jde o Ondřeje Kúdelu. Trenér Jaroslav Šilhavý ho do kádru nezapsal, ale zároveň v šestadvacetičlenné společnosti nechal jedno místo volné.

Vybral Šilhavý správně?Jak nominaci vidí experti? Podívejte se na infografiku Deníku.Zdroj: Deník

Doufá, že by se jeho trest za rasistický útok mohl významně ponížit. „Velice správný krok,“ souhlasí Horst Siegl, někdejší kanonýr Sparty.

„Věřím, že vše dopadne dobře a bude donominován,“ přidá se Stanislav Vlček, bývalý útočník a nynější vedoucí mužstva Slavie.

„Pro mě je to stoper číslo jedna. Hraje v životní formě,“ dodá Luboš Kalouda, bývalý záložník Brna či Sparty.

Vladimír Darida (vpravo) proti Anglii. Kapitánem českého týmu bude i na evropském šampionátu.
Darida povede zajímavý tým. Do brány má blíž Vaclík, překvapením Matějů

Dále jde o dva hráče, jejichž osudy už jsou zpečetěné. Bořek Dočkal, ač byl dlouho kapitánem reprezentace, nikam nejede.

„To mě ani moc nepřekvapilo,“ utrousí internacionál Jiří Štajner. „Spekulovalo se o tom dlouho, asi doplatil na to, že se Spartě tolik nedaří,“ přihodí další exreprezentant Jiří Jarošík.

„Dočkal by podle mého mohl v některých fázích ještě reprezentaci pomoci, proto jsem si myslel, že v nominaci bude,“ oponuje Lukáš Michal, kapitán Nového Města na Moravě hrajícího třetí ligu.

Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý odtajnil nominaci na evropský šampionát.
Česko zná nominaci na Euro. Chybí Dočkal i Kolář, místo se drží Kúdelovi

Podobný názor má i trenér Roman Pivarník: „Pořád je to hráč, který má směrem do ofenzivy vynikající kreativní věci, i když samozřejmě i nedostatky.“

Nominace Peška? Zasloužená

Naopak se v kádru ocitl liberecký expres Jakub Pešek, to je poměrně nečekané. „To ano, ale měl skvělou sezonu,“ tvrdí Vlček.


„Pro některé kluby je teď asi žhavým zbožím a dostal možnost, aby se ukázal,“ připomene Siegl, že se velice nahlas mluví o Peškově přesunu ze Slovanu do Sparty.

„Nemá v nároďáku odkopáno až tolik. Ale letos je nominace širší, tak se do ní vešel,“ upozorní Robert Vágner, bývalý útočník Slavie.