„Určitě musíme vyhrát. Takže to je něco, na co jsme se snažili připravit v tréninku. Doufám, že dokážeme být efektivnější v útočné části hry,“ uvedl čtyřiadvacetiletý Fin s ohlédnutím na první vzájemný zápas s Rangers, který skončil bezbrankovou remízou.

Trenér Baníku Ostrava Ondřej Smetana.
Smetana zpět na Slovensku: Nesrovnatelné. Sparta je letos zranitelnější

„Měli jsme úžasnou první půlku. Ale Rangers jsou tým plný kvality, takže nám jde o to odehrát celých 90 minut v kvalitě, ve které se jim budeme rovnat,“ měl jasno.

Utkání bude pro obě mužstva extrémně důležité. Rangers sice vyzráli na Betis, ale překvapivě padli s Arisem Limassol. Sparta naopak proti kyperskému celku slavila, ale se Španěly padla 1:2. Příští soupeři tedy mají na svém kontě shodně čtyři body a na vedoucí Betis dvoubodovou ztrátu.

„Víme, že nás čekají ještě tři zápasy. Naším jediným cílem v tuto chvíli samozřejmě je dostat se do Evropské ligy,“ prohlásil sebevědomě Kairinen.

Ten už tak trochu ví, do čeho spolu s týmem na půdě Rangers půjde. Sám si na jejich stánku už totiž jednou zahrál. „Hrál jsem proti Rangers v roce 2019 s Helsinkami. Byl to přípravný zápas. Takže to je moje jediná další zkušenost s Rangers. Bylo to ale na Ibroxu, trochu tedy vím, co můžu čekat,“ prozradil finský záložník.

„Atmosféra je na tomhle místě velmi intenzivní. Pravděpodobně bude zase plný stadion. Takže to bude úžasná atmosféra, ale my jsme na to připraveni,“ doplnil.

Hektické období

Spartu nicméně nečeká nic snadného. Bouřlivá atmosféra na podporu soupeře, který je hodně houževnatý a nepříjemný. Pražané za sebou navíc mají náročný program, ve kterém museli kombinovat domácí soutěž, Evropskou ligu i MOL Cup. Po prvním vzájemném střetnutí s Rangers z 26. října tak sparťané odehráli už tři další zápasy.

Po překvapivé porážce na půdě Mladé Boleslavi se ale svěřenci trenéra Briana Priskeho zase vrátili do vítězné nálady a do čela tabulky. Bohemians porazili navíc jak v poháru, tak v lize.

„Měli jsme nějakou regeneraci a samozřejmě také tréninky, abychom se připravili na tyhle zápasy. Samozřejmě je to teď hodně hektické vzhledem k plnému programu. Je tam hodně tréninků i zápasů. Takže pak i nějaké dny volna vždycky potěší,“ vyprávěl Kairinen.

Erling Haaland
Žadonil o dres už v poločase. Překvapený Haaland zavrtěl hlavou, pak se svlékl

Jeho i zbytek týmu můžou těšit také lepšící se výkony mladého záložníka Michala Ševčíka. „Samozřejmě si vede velmi dobře jak v tréninku, tak i v zápasech. Takže jsem velmi rád, že dělá pokroky, které potřebuje, a že vidím jeho vývoj,“ pochválil svého spoluhráče mladý Fin.

Vytasí se sparťané s letní posilou i proti Rangers a udělají další významný krok na cestě za postupem ze skupiny? Důležité utkání proti skotskému celku se odehraje ve čtvrtek od 21 hodin.