„Je to věhlasný tým, i takové si ale někdy projdou menší krizí. Teď už hrají zase skvěle, poslední zápasy výsledkově zvládli. Pravda se ukáže až na hřišti a my uděláme vše pro to, aby byla červenobílá,“ říká před soubojem s AS Řím asistent slávistického trenéra Zdeněk Houštecký.

Sešívaným půjde v utkání o hodně. V prvních dvou zápasech si poradili se Servette Ženeva 2:0 a se Šeriffem Tiraspol 6:0 a bez jediné obdržené branky vedou skupinu G. Hned za sebou ale mají právě italský velkoklub, který je také stoprocentní a po výhrách 2:1 nad Tiraspolem a 4:0 nad Servette je druhý jen o skóre.

„Skupinu jsme podle mého rozehráli výborně, dodalo nám to klid do žil. Teď se můžeme s čistou hlavou chystat na Řím, jdeme se zkrátka poprat o první místo,“ hlásí bojovně Chytil.

Právě římský celek je přitom hlavním favoritem skupiny. Není divu, když na lavičce má legendárního trenéra Josého Mourinha a v sestavě takové borce jako Romelua Lukaka, Leandra Paredese nebo Leonarda Spinazzolu.

„Jako útočník jsem nejvíce zvědavý na Romelua Lukaka. Je ohromně silný, rychlý, velmi se na konfrontaci s ním těším,“ vyprávěl před odletem Chytil.

Že by ale snad Slavia chtěla proti silnému soupeři sáhnout ke změně v taktice? „Budeme hrát stejně jako vždy, ofenzivně a aktivně. Chceme si to s nimi rozdat jako rovný s rovným. Máme soupeře nakoukaného, pokusíme se na něj něco vymyslet. Kluci do toho určitě dají všechno,“ věří Houštecký.

S chladnou hlavou 

Sešívaní každopádně můžou jít do zápasu s chladnou hlavou. Naposledy prohráli už na konci srpna s ukrajinskou Zorjou, od té doby ale zapsali sedm vítězství a jen dvě remízy.

V posledních kolech navíc začala fungovat i trápící se ofenziva. Šeriffu nastříleli slávisté šest branek, Liberci tři a naposledy Slovácku dvě.

Naopak svěřenci trenéra Mourinha se v úvodu ligového ročníku trápili a v tabulce jsou až na sedmém místě. Do zápasu proti pražskému klubu ale půjdou se čtyřmi výhrami v zádech.

Potvrdí sešívaní lepšící se formu i proti Římu a upevní na jeho půdě vedení v tabulce Evropské ligy? O tom se rozhodne ve čtvrtek od 21 hodin. Druhého českého zástupce v soutěži, tedy Spartu, čeká domácí zápas proti Rangers ve stejný den od 18:45.