Celková cena za práva se v součtu téměř trojnásobně zvýší. LFA už v polovině listopadu po konci výběrového řízení oznámila, že může ročně získat přes 430 milionů korun. Tendr byl rozdělen do tří soutěží, částky za jednotlivé balíčky asociace nechtěla zveřejnit. Podlé médií podala O2 TV nabídku přes 300 milionů korun a Betano zhruba 120 milionů korun.

Deváté kolo FORTUNA:LIGY zpestřilo derby Slavia - Sparta.
Liga zůstane na O2. Cena raketově vylétla vzhůru, povinný VAR i kalibrovaná čára

Placené televizi O2 TV dosud přeprodávala práva na vysílání první ligy společnost Pragosport. Té vyprší kontrakt s LFA na konci této sezony, tedy 30. června příštího roku. Podle médií Pragosport, který vlastní práva od roku 2014, platí ročně zhruba 150 milionů korun.

O2 TV je hlavním vysílatelem první ligy posledních pět sezon. Nejvyšší soutěž vysílala už předtím, a to nejprve jeden a pak dva zápasy z kola. Jednou z podmínek tendru bylo, že vysílatel zajistí na všech ligových utkáních technologii videorozhodčího včetně kalibrované čáry pro posuzování ofsajdových situací.

Titulární partner na jaře

„Když to řeknu upřímně, nečekal jsem až tak dobrý výsledek. Myslím, že i s kolegy jsme příjemně překvapeni. Ale ten úspěch budeme hodnotit až na závěr včetně tendru na titulárního partnera ligy,“ uvedl předseda LFA Dušan Svoboda.

Výběrové řízení na titulárního partnera nejvyšší soutěže by podle něj mělo přijít na řadu zhruba v únoru a březnu. V současnosti liga nese název sázkové kanceláře Fortuna, s níž má LFA smlouvu do léta příštího roku.

Utkání Sparta - Pardubice.
Stovky milionů do českého fotbalu? Liga vypíše tendr, prostor je široký

„Celkově si myslím, že kontrakt a podmínky tendru, které jsme společně s kluby nastavili, jsou velmi pozitivní do budoucna. Věřím, že ten pětiletý kontrakt posune vnímání profesionálních soutěží v Česku významně dopředu,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel LFA Daniel Hajný.