„McDonald's Cup je turnajem, kde i holky dostanou příležitost ukázat, co umí,“ upozorňuje předsedkyně organizačního výboru turnaje Svatava Ságnerová.

A dodává: „Právě při tomto turnaji si děvčata, která v družstvech vynikají, vybírají někteří trenéři. Jsem ráda, že řada účastnic se následně věnuje dívčí kopané i v rámci jednotlivých oddílů.“

A co si o turnaji myslí česká reprezentantka a brankářská jednička mistrovské Slavie Bára Votíková, jež se ho před několika lety sama zúčastnila?  Podívejte se na video: 

Největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol McDonald’s Cup je tu letos už se svým 21. ročníkem, ve kterém ve dvou věkových kategoriích nastoupí téměř 80 tisíc chlapců a dívek ve věku od 6 do 11 let.

Oblíbený turnaj nejprve nabídne školní kola, poté okresní a krajská. Velkolepé celorepublikové finále je pak na programu na jaře.

Deník je nově jedním z hlavních partnerů této oblíbené akce a v novinách a na webu i ní bude pravidelně informovat. Patronem 21. ročníku je český reprezentant a opora mistrovské Slavie Praha Jaromír Zmrhal.

Veškeré informace o turnaji a registraci najdete také na oficiálních stránkách www.mcdonaldscup.cz