Dějiště domácí generálky před šampionátem v Německu schválil Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky na svém zasedání v úterý 12. března. Jméno soupeře pro předchozí ze dvou červnových přípravných duelů, který svěřenci nového trenéra Ivana Haška odehrají v rámci soustředění v Rakousku, kam tým odcestuje 2. června, by měla oznámit asociace v příští týden.

První letošní zápasy čekají reprezentaci již za několik dní. Nejprve 22. března nastoupí k přípravě v Norsku a o čtyři dny později přivítá v Praze na Letné celek Arménie.

Nový trenér fotbalové reprezentace Ivan Hašek převezme minimálně do léta částečně i manažerské povinnosti.
Reprezentace nejméně do Eura bez manažera. Hledání bylo zatím marné

Ve vloni otevřené Malšovické aréně, která pojme 9300 diváků, už v listopadu nastoupila v přípravě jednadvacítka a na konci října ženský národní tým. Tehdy zápasu proti Bosně a Hercegovině přihlíželo 7488 diváků, což je rekordní návštěva na domácí utkání ženské reprezentace.

„Místo je schváleno výkonným výborem na základě vnitřní diskuze i zájmu Hradce. Tady se protínáme. Pokud nenastane nějaké drama, což neočekávám, předpokládám, že to odehrajeme v Hradci. Jsme s tou volbou spokojeni,“ uvedl na tiskové konferenci předseda FAČR Petr Fousek.

Ivan Hašek je novým trenérem fotbalové reprezentace
Debut Ivana Haška na Spartě. Reprezentaci začne test na Euro, děti se slevou

Jak se ví, na Malšáku byl problém s hrací plochou, proto zde na přelomu února a března sáhli k částečné výměně trávníku.

„Máme podepsáno memorandum o spolupráci mezi FAČR, městem a klubem. Jsme s tím, co se tam zatím v rámci reprezentací odehrálo, spokojeni. Zanedlouho tam bude klíčový zápas jednadvacítky v kvalifikaci proti Islandu. Věřím, že se co týče problémů s trávníkem, je vše v pořádku. Jsme s klubem v kontaktu. Ze strany města i klubu bude uděláno vše pro to, aby pro reprezentační utkání byly podmínky v pořádku,“ dodal Fousek.