„Na základě rozhodnutí příslušné hygienické stanice byli preventivně umístěni do karantény dva hráči, kteří mají negativní testy, ale přišli do blízkého kontaktu s nakaženou osobou. Konkrétně jde o Tomáše Součka a Patrika Schicka, kteří s námi na Slovensko neodcestují,“ prohlásil Michal Jurman, tiskový mluvčí fotbalové asociace.

Vedle nich bude ve výpravě, jež místo letadla využije čtyři autobusy, chybět také gólman Slavie Ondřej Kolář a jeho spoluhráč Lukáš Masopust. „Vyhověli jsme žádosti Slavie,“ vysvětlil Jurman.

Utkání kvalifikace na EURO 2020 mezi Českou republikou a Kosovem
Úkol pro fotbalovou reprezentaci? Vyšperkovat ofenzivu

Vítr změn začal do kádru foukat ve středu odpoledne, kdy se ukázalo, že má jeden z masérů pozitivní test na nemoc covid-19. V tu chvíli byl odsunut odlet do Bratislavy na čtvrtek. Především v klubech chystajících se na Evropské poháry (Slavia, Plzeň, Sparta) vyvolal případ napětí. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík vyvolal jednání s fotbalovou asociací - a proto přišly další změny.

Například už zmíněný přejezd na Slovensko autobusy… „Vedení asociace si vyměnilo potřebné informace se zástupci Slavie, Sparty i Plzně, jejíž hráči tvoří podstatnou část reprezentačního týmu. Společně se shodli na tom, že zájem všech stran je stejný, tedy prioritně ochrana zdraví hráčů a realizačního týmu,“ popsal mluvčí Jurman.

Zpřísnění opatření

„Výsledkem jednání je tak ještě další zpřísnění opatření na reprezentačním srazu, mimo jiné rozdělení hráčů do jednotlivých skupin, z nichž například jedna bude složená pouze z hráčů Slavie. Došlo zároveň na základě dohody s epidemiology, že se celá reprezentace v rámci prevence přesune na Slovensko pozemní cestou a nikoli letecky, jak bylo původně v plánu,“ popsal.

Michael Krmenčík.
V reprezentaci je fotbalista bez praxe. Co bude s Krmenčíkem?

Mužstvo bude navíc po příjezdu přetestováno, což kádr může ještě více proměnit. „Pokud páteční vyšetření na Slovensku odhalí byť jen jeden pozitivní nález, národní tým opustí všichni slávisté,“ oznámil Tvrdík. Slavii čeká za tři týdny boj o Ligu mistrů a do reprezentace vyslala osmičku hráčů - Koláře, Coufala, Kúdelu, Hovorku, Bořila, Masopusta, Ševčíka a Provoda. Proto ta opatrnost.