Proti zavedení modrých karet, které měly znamenat vyloučení hráče na několik minut, jako je tomu například v hokeji, se důrazně postavil prezident mezinárodní federace FIFA Gianni Infantino, jenž krátce před dnešním zasedáním pravidlové komise na instagramu uvedl, že "nápadu s modrou kartou dává červenou kartu".

IFAB po svém každoročním zasedání u jezera Loch Lomond oznámila, že časově omezená vyloučení se budou stejně jako dosud i nadále testovat v amatérském fotbale. V nižších soutěžích se také bude testovat prodloužení limitu brankáře pro držení míče ze šesti na osm sekund a zkoušet se bude model umožňující diskutovat s rozhodčími pouze kapitánům týmů.

Odveta 2. kola Evropské ligy: Sparta Praha - Galatasaray Istanbul. Ilustrační snímek
Lístky na Liverpool za desítky tisíc? Sparta důrazně varuje před překupníky

Komise také prodloužila testovací režim vysvětlování verdiktu rozhodčích po kontrole u videa divákům na stadionu. Po loňském mistrovství světa žen tomu tak bude i letos na olympijských hrách v Paříži.

V mezinárodní pravidlové komisi mají čtyři hlasy zástupci FIFA a další čtyři představitelé fotbalových asociací Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Pro schválení návrhů je potřeba šest hlasů.