Je nutné zlepšit koeficient. Pod tímto matematickým termínem se skrývá budoucnost v pohárech. V překladu: Kolik mančaftů, plus do jakých soutěží, postoupí.Ve čtvrtek večer do tematiky promluví tři čeští zástupci. Sparta se v Evropské lize postaví Bröndby Kodaň, chce udržet třetí příčku ve skupině, jež by znamenala místo ve vyřazovací části „nižší“ Konferenční ligy.

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík s mistrovským pohárem.
Číňané odmítli prodat Slavii. Rozhodnutí majitele respektujeme, řekl Tvrdík

Právě v ní se poperou o postup Slavia (s Unionem Berlín) a Jablonec (s Kluží). Oba celky mají naději, Pražané o dost větší.

Spartě stačí plichta

„Bröndby prohrálo první finále domácího poháru 0:2, což není do odvety vůbec dobrý výsledek. Sparta po Liberci vzala v Karviné další výhru, je určitě v lepším rozpoložení,“ hodnotil někdejší reprezentační obránce Zdeněk Pospěch.K zápasu má co mluvit. Za Spartu kopal, dlouho působil také v Dánsku, tři sezony strávil v dresu FC Kodaň, úhlavního rivala Bröndby.

„Za mého působení mělo Bröndby finanční problémy. I tak hrálo nahoře. Vzájemné zápasy byly vždy velké. Musím říci, že derby FC – Brondby je možná i více, než v Česku Sparta – Slavia. Stadion byl pokaždé vyprodaný, hrávalo se před parádní atmosférou,“ vzpomíná.Dobře také tuší, co Sparta potřebuje: „Pokud chce uspět, musí být pevná v defenzivě, a ta je momentálně její problém.“

Uniklé odposlechy odkryly válku v Opavě. Za nitky tahali Berbr s Ozaniakem

Rovněž Slavii stačí na skok do jara remíza.

Pozor však! Union Berlín se drží v Bundeslize na velmi příjemné šesté figuře. Naposledy porazil silné Lipsko…„Slavia má obrovský potenciál, skvělé mužstvo, ale podle toho, co jsem viděl, tak víc šancí dávám Unionu,“ prohlásil Jiří Balcárek, bývalý výborný záložník Olomouce, jenž jako jediný Čech kopal za Union.

Jiří Balcárek
Bylo to šílenství, vzpomíná Balcárek na tažení Unionu ze třetí ligy do Evropy

Pražanům by mohl pomoci fakt, že Union nemůže hrát ve své sevřené aréně, v bouřlivé atmosféře. V pohárech nastupuje na obřím Olympijském stadionu, kde se 5 tisíc lidí (tolik dovolují restrikce) ztratí.„Myslím si, že je to pro nás trošku výhoda. Jedeme tam s cílem postoupit. Žádný zápas se nedá hrát na remízu, vždycky hrajeme na vítězství, ale bude to hodně těžké,“ uznal asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Jablonec je na tom z celého tria nejhůře. Za jistých okolností mu nemusí stačit ani výhra v Rumunsku nad Kluží. „Možná bychom postoupili i při remíze. Na tu ale v Kluži hrát nemůžeme,“ nakázal záložník Miloš Kratochvíl. Českému fotbalu by se každopádně hodil úspěch všech tří týmů.