Česká reprezentace odlétala do Albánie s odhodláním zvítězit, ale realita pro ně nakonec byla krutým vystřízlivěním. Na hřišti aktuálně vedoucího týmu tabulky prohráli 0:3. Zloba fanoušků se snáší na trenéra Šilhavého, hráče, ale také rozhodčího utkání, který velmi sporně neuznal gól Mojmíra Chytila za údajné úmyslné hraní rukou.

Svěřenci kouče Šilhavého klesli po čtvrtečním večeru na třetí místo tabulky, ve své skupině mají z pěti utkání jen dvě výhry. Vyhlídky do zbytku kvalifikačních bojů nejsou nejrůžovější a jednat se už rozhodlo i svazové vedení. "Bude se to řešit," připustil trenér na tiskové konferenci po zápase.

Tomáš Souček v zápase proti Albánii.
Rozhodčí zabil zápas, řekl Souček po debaklu. Má důvěru v hráče i trenéry

A měl pravdu.

Jak uvedl předseda Fotbalové asociace ČR, ještě v noci po zápase byl svolán výkonný výbor, který se má celou věcí zabývat. Sejít se má v příštím týdnu, tedy po dalším reprezentačním utkání, které parta kolem kapitána Tomáše Součka sehraje v neděli v Plzni proti Faerským ostrovům.

A je jasné, co se od reprezentace očekává. „Teď je bezpodmínečně nutné porazit v neděli Faerské ostrovy,“ vyhlásil Fousek. 

V Plzni se bude hrát o hodně.