Dnes pětadvacetiletý záložník platil za obrovský talent a jako takového ho za sumu kolem 40 milionů korun v létě 2018 získala Slavia. Jenže v Edenu se neprosadil. Do slávistických srdcí se zapsal snad jen zmíněným momentem v Kodani, kdy fanoušky Pražanů potěšil rozhodující trefou.

Po pár měsících ve Vršovicích začala jeho anabáze po hostováních. Zpět do Příbrami, Jablonce, Liberce a znovu do Vršovic, jen ne do Slavie, ale do Bohemians.

Z fotbalového utkání ČFL Kolín - Zápy (2:2)
Komise rozhodčích řeší podivnou penaltu. Dlouhodobé problémy v Zápech odmítá

Loni v létě mu ve Slavii končila smlouva a mohl do Ďolíčku odejít na přestup. Během hostování, když byl ještě kmenový hráč Slavie, bojovali fotbalisté v červenobílém o titul se Spartou. Právě k této bitvě směřovala i jedna z otázek dotazníku oficiálního kanálu první české fotbalové ligy.

A Matoušek mnohé překvapil.„Kterému pražskému S jsi fandil v posledním boji o titul?“ zněla. „Spartě,“ prohlásil po krátkém váhání hráč.

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Přišly z obou stran, od slávistů i sparťanů. „Za to, že byl ve Slavii, mohla jeho mladická nerozvážnost. Teď už je starší a zkušenější a už ví,“ dobíral si Matouška a slávisty jeden z příznivců letenského klubu. „Ve Slavii ho měli kvůli daňovým úlevám. Ve Spartě by mohl z fleku dělat kapitána, protože má IQ 38,“ rozproudil vášně i v táboře slávistů.

Český brankář Tomáš Vaclík při tréninku na stadionu Hampden Park ve skotském Glasgow 13. června 2021.
Ubodáme ti dceru, hrozili Vaclíkovi. Brankář popsal peklo po střetu s Ronaldem

A co na sebe ještě Matoušek prozradil? Jeho oblíbencem je Lionel Messi, naopak by nechtěl hrát proti Virgilu van Dijkovi, jako největší ligovou kometu vidí spoluhráče Adama Kadlece, a kdyby nebyl fotbalistou, vybral by si plavání.